Motor 256830
Kompletní recenze motoru 256830: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 330 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 0,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,1 % bez plné způsobilosti, z 2 082 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.
256830 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 440 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Mercedes-Benz.
Jedná se o benzinový šestiválec o objemu 2 999 cm³ a výkonu 330 kW (448 HP). Vyráběl se v letech 2023–2026.
Spolehlivost STK podle stáří
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost STK podle nájezdu
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost na STK
Z celkem 2 082 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,9 %.
Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.
Kategorie závad
Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.
Vozidla s motorem 256830
| Značka a model | Počet |
|---|---|
| Mercedes-Benz AMG Cle 53 4MATIC | 287 |
| Mercedes-Benz AMG GLE 53 4matic+ Coupe | 202 |
| Mercedes-Benz AMG GLE 53 4matic+ | 180 |
| Mercedes-Benz E 450 4MATIC | 136 |
| Mercedes-Benz GLE 450 4MATIC | 114 |
| Mercedes-Benz GLS 450 4MATIC | 107 |
| Mercedes-Benz AMG E 53 Hybrid | 94 |
| Mercedes-Benz Cle 450 4MATIC | 86 |
| Mercedes-Benz AMG GLE 53 Hybrid | 79 |
| Mercedes-Benz G 500 | 32 |
| Mercedes-Benz AMG GLE 53 Hybrid Coupe | 31 |
| Mercedes-Benz S 500 4MATIC | 31 |
| Mercedes-Benz E 450 4MATIC Allterrain | 30 |
| Mercedes-Benz S 450 4MATIC | 21 |
| Mercedes-Benz AMG GLC 53 4matic+ | 7 |
Spolehlivost podle modelu
Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 256830 podle modelu.
| Značka a model | STK |
|---|---|
| Mercedes-Benz Amg Cle 53 4matic | 100,0 % |
| Mercedes-Benz Amg Gle 53 4matic+ Coupe | 100,0 % |
| Mercedes-Benz Amg Gle 53 4matic+ | 99,3 % |
| Mercedes-Benz E 450 4matic | 100,0 % |
| Mercedes-Benz Gle 450 4matic | 100,0 % |
| Mercedes-Benz Gls 450 4matic | 100,0 % |
| Mercedes-Benz Amg E 53 Hybrid | 100,0 % |
| Mercedes-Benz Cle 450 4matic | 100,0 % |
Značky používající tento motor
Kde se vyskytuje
Podle dat z českého registru vozidel se kód 256830 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:
- Mercedes-Benz Amg Cle 53 4matic (2024–2026): 287 kusů
- Mercedes-Benz Amg Gle 53 4matic+ Coupe (2023–2026): 202 kusů
- Mercedes-Benz Amg Gle 53 4matic+ (2023–2026): 180 kusů
- Mercedes-Benz E 450 4matic (2023–2026): 136 kusů
- Mercedes-Benz Gle 450 4matic (2023–2026): 114 kusů
Ročník výroby vs. počet vozidel
Rozložení 386 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2025 (183 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 054 vozidel s tímto motorem.
Kde se nejvíc vyskytuje
Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).
| Hlavní město Praha | 256 vozidel |
| Jihomoravský kraj | 68 vozidel |
| Středočeský kraj | 62 vozidel |
| Zlínský kraj | 52 vozidel |
| Moravskoslezský kraj | 39 vozidel |
Z registru vozidel
Složení vozů s motorem 256830 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Nájezd při prohlídce STK
stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť
- čtvrtina prohlídek pod6 009 km
- medián10 002 km
- čtvrtina prohlídek nad17 443 km
Z 531 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.
Dovozy podle roku výroby
roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly
| Rok výroby | Vozidel | Podíl dovozů |
|---|---|---|
| 2023 | 25 | 24,0 % |
| 2024 | 135 | 17,0 % |
| 2025 | 183 | 10,4 % |
| 2026 | 43 | 7,0 % |
Proklepněte konkrétní vůz s motorem 256830
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.