Kód motoru

Motor 20 NE

Kompletní recenze motoru 20 NE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 85 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 998 cm³
Objem
7,4 l/100 km
Ø spotřeba
198 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 113 kg· Produkce 1990-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 35,4 roku (medián 36 let)· Pořadí popularity #2530
Evidováno
456
V provozu
94
Způsobilost na STK
95,0 %
STK kontrol
940

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 940 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 36,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

20 NE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 456 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 998 cm³ a výkonu 85 kW (115 HP). Vyráběl se v letech 1990–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let1 kontrola · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let2 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let31 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let86,5 %193 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km12 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km91,7 %120 kontrol
200 000–300 000 km96 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km26 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 940 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení1× (50,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku1× (50,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor 20 NE

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.4.1.1
1×

Vozidla s motorem 20 NE

Značka a modelPočet
Opel Vectra426
Opel Omega Caravan25
Opel Vectra 2.01
Opel Vectra 2.0 I Cd1
Opel Vectra 2.0i1
Opel Vectra 2.0i GT1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 20 NE podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Vectra94,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 20 NE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Vectra (1990–2000): 426 kusů
  • Opel Omega Caravan (1990–1993): 25 kusů
  • Opel Vectra 2.0 (1990): 1 kus
  • Opel Vectra 2.0 I CD (1992): 1 kus
  • Opel Vectra 2.0i (1993): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 453 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (151 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 3 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (151)2000 (1)

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 20 NE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod162 000 km
  • medián193 000 km
  • čtvrtina prohlídek nad234 303 km

Z 51 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199015164,9 %
199111955,5 %
19929743,3 %
19932944,8 %
19942634,6 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 20 NE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.