Kód motoru

Motor 1GR-FE

Kompletní recenze motoru 1GR-FE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 176 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
176 kW
Výkon (239 k)
~3 956 cm³
Objem
13,3 l/100 km
Ø spotřeba
316 g/km
Ø CO₂
173 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 135 kg· Produkce 2003-2025· Ø stáří provozovaných vozidel 10,2 roku (medián 8 let)· Pořadí popularity #2521
Evidováno
459
V provozu
340
Způsobilost na STK
90,7 %
STK kontrol
2 179

Způsobilé na 30 dnů 8,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 9,0 % bez plné způsobilosti, z 2 179 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

1GR-FE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 459 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Toyota.

Jedná se o benzinový víceválec o objemu 3 956 cm³ a výkonu 176 kW (239 HP). Vyráběl se v letech 2003–2025.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let96,4 %780 kontrol
Stáří 4–7 let90,5 %525 kontrol
Stáří 8–12 let89,3 %598 kontrol
Stáří 13+ let91,8 %806 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km92,3 %1 213 kontrol
100 000–200 000 km89,6 %810 kontrol
200 000–300 000 km89,2 %158 kontrol
Nad 300 000 km87 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 179 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 90,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení353× (58,3 %)
Výhledy89× (14,7 %)
Identifikace vozidla81× (13,4 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav33× (5,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku15× (2,5 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,7 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Vozidla s motorem 1GR-FE

Značka a modelPočet
Toyota Fj Cruiser161
Toyota Land Cruiser59
Toyota Land Cruiser 12040
Toyota Land Cruiser 7634
Toyota Land Cruiser 7826
Toyota Hilux22
Toyota Land Cruiser 7916
Toyota Tacoma13
Toyota Land Cruiser 20011
Toyota 4runner9
Toyota 4 Runner6
Toyota Landcruiser5
Toyota 4runner Awd3
Toyota Cruiser3
Toyota Fortuner3

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 1GR-FE podle modelu.

Značka a modelSTK
Toyota FJ Cruiser88,7 %
Toyota Land Cruiser 12090,0 %
Toyota Land Cruiser97,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 1GR-FE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Toyota FJ Cruiser (2006–2023): 161 kusů
  • Toyota Land Cruiser (2021–2026): 59 kusů
  • Toyota Land Cruiser 120 (2003–2008): 40 kusů
  • Toyota Land Cruiser 76 (2022–2025): 34 kusů
  • Toyota Land Cruiser 78 (2020–2025): 26 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 204 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2007 (39 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 255 vozidel s tímto motorem.

2007
2003 (16)2026 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Plzeňský kraj105 vozidel
Hlavní město Praha79 vozidel
Středočeský kraj69 vozidel
Jihomoravský kraj34 vozidel
Moravskoslezský kraj34 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 1GR-FE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod39 699 km
  • medián87 451 km
  • čtvrtina prohlídek nad142 541 km

Z 2 440 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20063090,0 %
20073982,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 1GR-FE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.