Kód motoru

Motor 176 A 7000 KAT

Kompletní recenze motoru 176 A 7000 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 43 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
43 kW
Výkon (58 k)
~1 242 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
160 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 893 kg· Produkce 1994-1998· Ø stáří provozovaných vozidel 30,8 roku (medián 31 let)· Pořadí popularity #1648· Pořadí spolehlivosti #2241 z 2 382
Evidováno
928
V provozu
90
Způsobilost na STK
90,7 %
STK kontrol
3 519

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 2,6 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 3 519 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

176 A 7000 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 928 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Fiat.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 242 cm³ a výkonu 43 kW (58 HP). Vyráběl se v letech 1994–1998.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let25 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let31 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let88,7 %292 kontrol
Stáří 13+ let86,3 %3 170 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km88,8 %591 kontrol
100 000–200 000 km86,2 %2 731 kontrol
200 000–300 000 km86,6 %404 kontrol
Nad 300 000 km33 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 519 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 90,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení67× (32,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku39× (18,9 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení39× (18,9 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav34× (16,5 %)
Obtěžování okolí9× (4,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor 176 A 7000 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
11×
B
Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.4.1.1
8×

Vozidla s motorem 176 A 7000 KAT

Značka a modelPočet
Fiat Punto798
Fiat Punto 60 Sx74
Fiat Punto 60sx22
Fiat Punto 60 Sx 1.315
Fiat Punto 606
Fiat Fiat Punto 602
Fiat Punto Sx2
Fiat Fiat Punto1
Fiat Punto60sx1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 176 A 7000 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Punto91,1 %
Fiat Punto 60 SX89,7 %
Fiat Punto 60sx89,2 %
Fiat Punto 60 SX 1.389,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 176 A 7000 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Punto (1993–2003): 798 kusů
  • Fiat Punto 60 SX (1994–1998): 74 kusů
  • Fiat Punto 60sx (1994–1997): 22 kusů
  • Fiat Punto 60 SX 1.3 (1993–1998): 15 kusů
  • Fiat Punto 60 (1994–1995): 6 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 928 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (435 vozidel).

1995
1993 (19)2003 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj107 vozidel
Jihočeský kraj89 vozidel
Jihomoravský kraj88 vozidel
Moravskoslezský kraj86 vozidel
Plzeňský kraj60 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 176 A 7000 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod104 919 km
  • medián146 554 km
  • čtvrtina prohlídek nad166 052 km

Z 100 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199421956,2 %
199543537,9 %
199616526,7 %
19974744,7 %
19982653,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 176 A 7000 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.