Kód motoru

Motor 16 SV

Kompletní recenze motoru 16 SV: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 55 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 598 cm³
Objem
6,8 l/100 km
Ø spotřeba
175 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 994 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 36,2 roku (medián 36 let)· Pořadí popularity #2533
Evidováno
454
V provozu
54
Způsobilost na STK
94,1 %
STK kontrol
1 177

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 1 177 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

16 SV je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 454 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 598 cm³ a výkonu 55 kW (74 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 4–7 let1 kontrola · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let45 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let85,3 %367 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km81,5 %108 kontrol
100 000–200 000 km90,7 %204 kontrol
200 000–300 000 km80,0 %125 kontrol
Nad 300 000 km8 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 177 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Podvozek a části připevněné k podvozku7× (36,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4× (21,1 %)
Brzdové zařízení3× (15,8 %)
Obtěžování okolí3× (15,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (10,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor 16 SV

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
3×
B
Palivové potrubí / hadice je netěsné nebo poškozené nebo zjevná koroze palivového potrubí / spojovacích prvků (spon) má vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.2
1×

Vozidla s motorem 16 SV

Značka a modelPočet
Opel Vectra 1.6352
Opel Kadett75
Opel Vectra10
Opel Kadett Caravan9
Opel Ascona 1.61
Opel Kadet 1,6 S1
Opel Kadett 1.6 D1
Opel Opel Vectra1
Opel Vectra 1.6 GL1
Opel Vectra GL1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 16 SV podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Vectra 1.694,0 %
Opel Kadett93,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 16 SV nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Vectra 1.6 (1990–1998): 352 kusů
  • Opel Kadett (1990–1992): 75 kusů
  • Opel Vectra (1990–1995): 10 kusů
  • Opel Kadett Caravan (1990–1992): 9 kusů
  • Opel Ascona 1.6 (1990): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 448 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (151 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 6 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (150)1998 (1)

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 16 SV podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod113 050 km
  • medián164 792 km
  • čtvrtina prohlídek nad199 134 km

Z 76 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199015056,0 %
199115154,3 %
19929434,0 %
19933246,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 16 SV

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.