Kód motoru

Motor 149 C 1.000

Kompletní recenze motoru 149 C 1.000: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 55 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 465 cm³
Objem
7,5 l/100 km
Ø spotřeba
168 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 870 kg· Produkce 1990-1998· Ø stáří provozovaných vozidel 38,1 roku (medián 38 let)· Pořadí popularity #2677
Evidováno
398
V provozu
49
Způsobilost na STK
96,4 %
STK kontrol
5 814

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti, z 5 814 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 37,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

149 C 1.000 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 398 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Fiat.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 465 cm³ a výkonu 55 kW (74 HP). Vyráběl se v letech 1990–1998.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let15 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let15 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let83,6 %183 kontrol
Stáří 13+ let86,4 %942 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km99 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km86,7 %981 kontrol
200 000–300 000 km82,0 %222 kontrol
Nad 300 000 km23 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 5 814 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení7× (50,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3× (21,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku2× (14,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (14,3 %)

Vozidla s motorem 149 C 1.000

Značka a modelPočet
Fiat Uno288
Fiat Fiorino93
Fiat Uno 756
Fiat Uno 1.5 I E Sx1
Fiat Uno 1.5 S I-E1
Fiat Uno 75 1.5 I-E1
Fiat Uno 75 1.5 Ie1
Fiat Uno 75 1.5 S I-E1
Fiat Uno 75 I.e.1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 149 C 1.000 podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Uno96,4 %
Fiat Fiorino96,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 149 C 1.000 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Uno (1990–2002): 288 kusů
  • Fiat Fiorino (1990–1999): 93 kusů
  • Fiat Uno 75 (1990): 6 kusů
  • Fiat Uno 1.5 I E SX (1992): 1 kus
  • Fiat Uno 1.5 S I-E (1991): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 346 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (187 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 52 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (187)2002 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihočeský kraj71 vozidel
Středočeský kraj66 vozidel
Pardubický kraj56 vozidel
Moravskoslezský kraj53 vozidel
Královéhradecký kraj52 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 149 C 1.000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod139 172 km
  • medián164 632 km
  • čtvrtina prohlídek nad193 259 km

Z 362 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199018765,2 %
19919564,2 %
19923565,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 149 C 1.000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.