Volvo 460 1994

Evidováno
106
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
187 608 km
Dovezeno (74 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 257 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 25,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Volvo 460 ročníku 1994 eviduje registr 106 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. Aktivně jezdí 14 vozů (13,2 %), dovoz tvoří 69,8 % ročníku (74 vozů).

Ročník 199494,2 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín (32,1 %), 2.0 Benzín (13,2 %), 1.9 Nafta (12,3 %).

Barevně převládá červená-základní (16,0 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 257 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1993 (92,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 187 608 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 150 750 až 235 222 km. To odpovídá asi 5 863 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,3 %), pak následují Ústecký kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (69,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
25×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
20×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
14×
5
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
11×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
10×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
9×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
9×

Z registru vozidel

Složení Volva 460 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,4 % · 4 vozidla
  • Itálie1,4 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko1,4 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena90,5 % · 67 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj11,3 % · 29 prohlídek
  • Ústecký kraj9,3 % · 24 prohlídek
  • Jihomoravský kraj7,4 % · 19 prohlídek
  • ostatní72,0 % · 185 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní16,0 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza14,2 % · 15 vozidel
  • Bílá11,3 % · 12 vozidel
  • Zelená metalíza11,3 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza9,4 % · 10 vozidel
  • ostatní37,7 % · 40 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
37,4 %
evidováno u 40 vozů
ABS
34,6 %
evidováno u 37 vozů
Airbag
18,7 %
evidováno u 20 vozů
Tažné zařízení
16,8 %
evidováno u 18 vozů
Pohon na plyn
5,6 %
evidováno u 6 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Volva 460

Proklepněte konkrétní Volvo 460 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.