Velorex 435 1972

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 425 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
425
Způsobilost na STK
93,3 %
Ø nájezd (medián)
29 962 km
Dovezeno (207 ks)
49 %

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 298 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1972 Velorexu 435 má v českých registrech 425 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. V provozu zůstává 147 vozů (34,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 207 vozů (48,7 %).

Ročník 197293,3 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 0.3 Benzín (90,8 %), 0.3 Benzín 12 kW (9,2 %).

Nejčastější barva je šedá-základní (65,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 298 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1972 mělo plnou způsobilost 93,2 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 29 962 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 17 306 až 44 618 km. To odpovídá asi 555 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (50,0 %), pak následují Královéhradecký kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (48,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
27×
2
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
20×
3
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
11×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
9×
5
Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.2.1
9×
6
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
9×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
8×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
7×

Z registru vozidel

Složení Velorexu 435 1972 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 207 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,8 % · 50 prohlídek
  • Jihočeský kraj8,4 % · 25 prohlídek
  • Královéhradecký kraj8,4 % · 25 prohlídek
  • ostatní66,4 % · 198 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá základní65,6 % · 279 vozidel
  • Šedá světlá5,4 % · 23 vozidel
  • Hnědá základní3,8 % · 16 vozidel
  • Červená základní3,5 % · 15 vozidel
  • Modrá základní3,3 % · 14 vozidel
  • ostatní18,4 % · 78 vozidel

Jiné ročníky Velorexu 435

Proklepněte konkrétní Velorex 435 1972

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.