Toyota Previa 1992
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 199 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1992 eviduje registr Toyoty Previe 62 vozů. V provozu jich zůstává 11 vozů (17,7 %); ze zahraničí dovezeno 36 vozů (58,1 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Benzín (82,3 %), 2.4 Benzín 97 kW (17,7 %).
Barevně převládá červená-metal (24,2 %), druhá nejčastější je šedá-metal (21,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 199 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 92,4 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1991 (89,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 239 721 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 201 101 až 292 999 km. To odpovídá asi 7 051 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (45,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (58,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 85 | 59,9 % |
| Brzdové zařízení | 57 | 40,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Toyoty Previe 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Dánsko2,8 % · 1 vozidlo
- Německo2,8 % · 1 vozidlo
- Rakousko2,8 % · 1 vozidlo
- země neurčena91,7 % · 33 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha14,6 % · 29 prohlídek
- Jihomoravský kraj9,5 % · 19 prohlídek
- Středočeský kraj8,0 % · 16 prohlídek
- ostatní67,8 % · 135 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená metalíza24,2 % · 15 vozidel
- Šedá metalíza21,0 % · 13 vozidel
- Bílá16,1 % · 10 vozidel
- Modrá metalíza16,1 % · 10 vozidel
- Červená tmavá8,1 % · 5 vozidel
- ostatní14,5 % · 9 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Toyotu Previi 1992
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.