Škoda MTX Octavia 2003

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 91 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
91
Způsobilost na STK
93,1 %
Ø nájezd (medián)
299 395 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 1 237 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2003 Škody MTX Octavie má v českých registrech 91 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu zůstává 71 vozů (78,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 0 vozů (0,0 %).

Ročník 200393,1 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem92,0 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 66 kW (52,7 %), 1.9 Nafta 96 kW (15,4 %), 1.9 Nafta 81 kW (13,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (27,5 %), druhá nejčastější je zelená-metal (16,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 237 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 93,1 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 299 395 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 250 460 až 384 809 km. To odpovídá asi 13 017 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (50,0 %), pak následují Praha a Olomoucký kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
7×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
5×
3
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.4.1
4×
5
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
4×
6
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
2×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2
1×
8
Akumulátor není dostatečně uchycen nebo jeho upevnění není spolehlivé nebo jeho umístění neodpovídá požadavkům.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.13.6.1
1×

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
1.9 Nafta 66 kW4891,6 %–

Z registru vozidel

Složení Škody MTX Octavie 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj0,3 % · 4 prohlídky
  • Hlavní město Praha0,2 % · 2 prohlídky
  • Olomoucký kraj0,2 % · 2 prohlídky
  • ostatní99,4 % · 1 229 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza27,5 % · 25 vozidel
  • Zelená metalíza16,5 % · 15 vozidel
  • Modrá metalíza8,8 % · 8 vozidel
  • Modrá základní8,8 % · 8 vozidel
  • Šedá8,8 % · 8 vozidel
  • ostatní29,7 % · 27 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
86,0 %
evidováno u 86 vozů
Tažné zařízení
70,0 %
evidováno u 70 vozů
Katalyzátor
19,0 %
evidováno u 19 vozů
Airbag
7,0 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 94,7 %EURO 4 · 5,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Škody MTX Octavie

Proklepněte konkrétní Škodu MTX Octavii 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.