Porsche Cayenne 2004

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
58
Způsobilost na STK
93,4 %
Ø nájezd (medián)
188 763 km
Dovezeno (43 ks)
74 %

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 622 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 99 900 Kčmedián 169 000 Kčdo 355 000 Kč

Porsche Cayenne ročníku 2004 má v ČR 58 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 35 vozů (60,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 74,1 % (43 vozů).

Ročník 200493,4 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem97,0 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.2 Benzín 184 kW (62,1 %), 3.2 Benzín+LPG 184 kW (32,8 %), 4.5 Benzín 250 kW (5,2 %).

Nejčastější barva je černá (36,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 622 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 93,4 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 188 763 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 136 390 až 235 300 km. To odpovídá asi 8 580 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (49,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (74,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku14039,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13438,1 %
Brzdové zařízení7822,2 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
57×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
50×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
32×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
27×
5
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
26×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
22×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
21×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
18×

Cenový odhad

99 900
od Kč
169 000
medián Kč
355 000
do Kč

Při nájezdu kolem 185 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km275 000 Kč
150 000 km194 000 Kč
200 000 km142 000 Kč
250 000 km125 000 Kč
300 000 km111 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Porsche Cayenne ročníku 2004 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 169 000 Kč (při mediánovém nájezdu 185 000 km). Běžné rozpětí je od 99 900 do 355 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 444 600 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 73 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 275 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 111 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Porsche Cayenne 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo30,2 % · 13 vozidel
  • Itálie20,9 % · 9 vozidel
  • Rakousko9,3 % · 4 vozidla
  • Švýcarsko2,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena37,2 % · 16 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha25,2 % · 157 prohlídek
  • Středočeský kraj14,0 % · 87 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,1 % · 75 prohlídek
  • ostatní48,7 % · 303 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá36,2 % · 21 vozidel
  • Černá metalíza27,6 % · 16 vozidel
  • Šedá metalíza13,8 % · 8 vozidel
  • Šedá5,2 % · 3 vozidla
  • Žlutá5,2 % · 3 vozidla
  • ostatní12,1 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
63,0 %
evidováno u 51 vozů
Tažné zařízení
43,2 %
evidováno u 35 vozů
Pohon na plyn
32,1 %
evidováno u 26 vozů
Katalyzátor
21,0 %
evidováno u 17 vozů
Airbag
16,0 %
evidováno u 13 vozů
Klimatizace
7,4 %
evidováno u 6 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 35,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 89,7 %EURO 3 · 6,9 %EURO 6 · 3,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2004 je mezi ročníky Cayenne podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Porsche Cayenne

Proklepněte konkrétní Porsche Cayenne 2004

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.