Pontiac LE 1989
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 128 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti, z 171 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pontiac LE ročníku 1989 má v ČR 128 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 21 vozů (16,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 59,4 % (76 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (87,5 %), 2.0 Benzín (12,5 %).
Barevně převládá červená-základní (27,3 %), druhá nejčastější je bílá (18,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 171 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1989 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 3,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1988 (95,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 3,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 163 119 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 137 957 až 180 975 km. To odpovídá asi 4 409 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (71,4 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (59,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Pontiacu LE 1989 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 76 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha8,8 % · 15 prohlídek
- Středočeský kraj2,3 % · 4 prohlídky
- Královéhradecký kraj1,2 % · 2 prohlídky
- ostatní87,7 % · 150 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní27,3 % · 35 vozidel
- Bílá18,0 % · 23 vozidel
- Modrá metalíza16,4 % · 21 vozidel
- Červená metalíza6,3 % · 8 vozidel
- Stříbrná6,3 % · 8 vozidel
- ostatní25,8 % · 33 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1989 patří u LE k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Pontiac LE 1989
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.