Omoda OMODA5 2026
Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 525 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2026 eviduje registr Omody OMODA5 281 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 277 vozů (98,6 %); ze zahraničí dovezeno 0 vozů (0,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 108 kW (68,7 %), 1.5 Benzín 105 kW (31,3 %).
Nejčastější barva je šedá (33,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 525 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 99,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je 506 km, běžně v rozmezí 235 až 2 418 km.
Nejvíc kusů je v Praze (57,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2026
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 108 kW | 193 | 99,5 % | – |
| 1.5 Benzín 105 kW | 88 | 100,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Omody OMODA5 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha16,0 % · 84 prohlídek
- Moravskoslezský kraj8,6 % · 45 prohlídek
- Jihomoravský kraj3,0 % · 16 prohlídek
- ostatní72,4 % · 380 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá33,8 % · 95 vozidel
- Bílá23,8 % · 67 vozidel
- Červená23,8 % · 67 vozidel
- Modrá13,2 % · 37 vozidel
- Černá5,0 % · 14 vozidel
- ostatní0,4 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 546 vozů Omody OMODA5 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Jiné ročníky Omody OMODA5
Proklepněte konkrétní Omodu OMODA5 2026
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.