Kia XCeed 2024

Evidováno
144
Způsobilost na STK
98,9 %
Ø nájezd (medián)
7 141 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 278 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 466 300 Kčmedián 497 299 Kčdo 533 029 Kč

Pro Kii XCeed ročníku 2024 eviduje registr 144 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 135 vozů (93,8 %), dovoz tvoří 0,0 % ročníku (0 vozů).

Ročník 202498,9 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 118 kW (50,0 %), 1.5 Benzín 103 kW (50,0 %).

Nejčastější barva je šedá (36,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 278 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 98,9 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 7 141 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 569 až 16 486 km. To odpovídá asi 3 570 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (39,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 118 kW7299,3 %485 857 Kč
1.5 Benzín 103 kW7298,5 %497 812 Kč

Cenový odhad

466 300
od Kč
497 299
medián Kč
533 029
do Kč

Při nájezdu kolem 24 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km493 000 Kč
50 000 km458 000 Kč
75 000 km438 000 Kč
100 000 km414 000 Kč
125 000 km387 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia XCeedu ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 497 299 Kč (při mediánovém nájezdu 24 217 km). Běžné rozpětí je od 466 300 do 533 029 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 555 673 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 440 938 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 493 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 387 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie XCeedu 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha17,3 % · 48 prohlídek
  • Středočeský kraj15,5 % · 43 prohlídek
  • Jihočeský kraj10,8 % · 30 prohlídek
  • ostatní56,5 % · 157 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá36,1 % · 52 vozidel
  • Bílá18,1 % · 26 vozidel
  • Zelená16,0 % · 23 vozidel
  • Černá9,0 % · 13 vozidel
  • Modrá8,3 % · 12 vozidel
  • ostatní12,5 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,1 %
evidováno u 84 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 760 vozů Kie XCeedu 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
67,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
69,6 %
vyvezeno 30,1 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Kie XCeedu

Proklepněte konkrétní Kii XCeed 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.