Honda Prelude 1990

Evidováno
83
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
166 410 km
Dovezeno (55 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 201 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1990 Hondy Prelude má v českých registrech 83 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 26 vozů (31,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 55 vozů (66,3 %).

Ročník 199094,2 %
Model celkem92,2 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (67,5 %), 1.9 Benzín (21,7 %), 2.0 Benzín 80 kW (6,0 %).

Barevně převládá červená-základní (24,1 %), druhá nejčastější je bílá (21,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 201 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 166 410 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 139 500 až 258 313 km. To odpovídá asi 4 622 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (40,8 %), pak následují Plzeňský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (66,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
23×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
15×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
14×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
10×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
10×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
9×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
9×
8
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
8×

Z registru vozidel

Složení Hondy Prelude 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,5 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)1,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena92,7 % · 51 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj10,0 % · 20 prohlídek
  • Plzeňský kraj7,5 % · 15 prohlídek
  • Ústecký kraj7,0 % · 14 prohlídek
  • ostatní75,6 % · 152 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní24,1 % · 20 vozidel
  • Bílá21,7 % · 18 vozidel
  • Šedá metalíza16,9 % · 14 vozidel
  • Modrá metalíza7,2 % · 6 vozidel
  • Modrá tmavá7,2 % · 6 vozidel
  • ostatní22,9 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
42,4 %
evidováno u 39 vozů
ABS
20,7 %
evidováno u 19 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 5,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 60,0 %EURO 4 · 20,0 %EURO 2 · 20,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Prelude k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hondy Prelude

Proklepněte konkrétní Hondu Prelude 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.