Audi RS 2023
Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 204 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 1 389 000 Kčmedián 1 539 900 Kčdo 2 000 000 Kč
V roce 2023 eviduje registr Audi RS 88 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 79 vozů (89,8 %); ze zahraničí dovezeno 28 vozů (31,8 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 294 kW (51,1 %), 4.0 Benzín 441 kW (28,4 %), 4.0 Benzín 463 kW (12,5 %).
Nejčastější barva je šedá (37,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 204 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 8 542 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 175 až 22 241 km. To odpovídá asi 2 847 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (53,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2023
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Benzín 294 kW | 45 | 100,0 % | 1 399 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Audi RS ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 539 900 Kč (při mediánovém nájezdu 16 000 km). Běžné rozpětí je od 1 389 000 do 2 000 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 3 135 400 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 339 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Audi RS 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo71,4 % · 20 vozidel
- Rakousko7,1 % · 2 vozidla
- Švédsko7,1 % · 2 vozidla
- Itálie3,6 % · 1 vozidlo
- Lucembursko3,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země7,1 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha44,1 % · 90 prohlídek
- Středočeský kraj19,1 % · 39 prohlídek
- Jihomoravský kraj18,6 % · 38 prohlídek
- ostatní18,1 % · 37 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá37,5 % · 33 vozidel
- Černá23,9 % · 21 vozidel
- Zelená15,9 % · 14 vozidel
- Červená11,4 % · 10 vozidel
- Modrá5,7 % · 5 vozidel
- ostatní5,7 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 99,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2023 patří u RS k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Audi RS 2023
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.