Alfa Romeo 155 1992
Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 2,7 % (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti, z 219 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1992 Alfa Romeo 155 má v českých registrech 91 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 17 vozů (18,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 55 vozů (60,4 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (38,5 %), 1.8 Benzín (35,2 %), 1.7 Benzín (11,0 %).
Nejčastější barva je červená-základní (30,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 219 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 89,4 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy o 3,8 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 89,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 2,7 % ze všech prohlídek (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 180 400 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 154 566 až 208 026 km. To odpovídá asi 5 306 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (44,1 %), pak následují Vysočina a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (60,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 87 | 52,1 % |
| Brzdové zařízení | 80 | 47,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Alfa Romeo 155 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie1,8 % · 1 vozidlo
- Švýcarsko1,8 % · 1 vozidlo
- země neurčena96,4 % · 53 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj11,9 % · 26 prohlídek
- Kraj Vysočina9,1 % · 20 prohlídek
- Ústecký kraj5,9 % · 13 prohlídek
- ostatní73,1 % · 160 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní30,8 % · 28 vozidel
- Šedá metalíza12,1 % · 11 vozidel
- Černá11,0 % · 10 vozidel
- Zelená metalíza11,0 % · 10 vozidel
- Modrá metalíza7,7 % · 7 vozidel
- ostatní27,5 % · 25 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1992 je mezi ročníky 155 podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 155 1992
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.