Kód motoru

Motor X20 SE KAT

Kompletní recenze motoru X20 SE KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 85 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 998 cm³
Objem
8,9 l/100 km
Ø spotřeba
193 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní Automobil-kombi M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 423 kg· Produkce 1990-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 33,5 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #2586
Evidováno
429
V provozu
63
Způsobilost na STK
96,7 %
STK kontrol
1 044

Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 1 044 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 36,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

X20 SE KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 429 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 998 cm³ a výkonu 85 kW (115 HP). Vyráběl se v letech 1990–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let17 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let99 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let88,2 %397 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km11 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km85,9 %206 kontrol
200 000–300 000 km89,2 %268 kontrol
Nad 300 000 km89 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 044 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení3× (33,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (22,2 %)
Identifikace vozidla1× (11,1 %)
Jiné vybavení1× (11,1 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku1× (11,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor X20 SE KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
1×
B
Dveře nelze zvenku nebo zevnitř otevřít nebo spolehlivě zavřít nebo nelze dveře otevřít v plném rozsahu.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.3.1
1×

Vozidla s motorem X20 SE KAT

Značka a modelPočet
Opel Omega 2.0208
Opel Omega Caravan196
Opel Omega14
Opel Omega 2.0 I2
Opel Omega Caravan 2.0 16v GL2
Opel Omega Caravan 2.0 GL2
Opel Omega Caravan 2.01
Opel Omega-B1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru X20 SE KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Omega 2.098,7 %
Opel Omega Caravan96,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód X20 SE KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Omega 2.0 (1990–1998): 208 kusů
  • Opel Omega Caravan (1991–2003): 196 kusů
  • Opel Omega (1994–1997): 14 kusů
  • Opel Omega 2.0 I (1994–1996): 2 kusy
  • Opel Omega Caravan 2.0 16v GL (1994–1995): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 425 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (128 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 4 vozidel s tímto motorem.

1995
1990 (26)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha30 vozidel
Středočeský kraj30 vozidel
Jihomoravský kraj22 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem X20 SE KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19902676,9 %
199412760,6 %
199512867,2 %
19966457,8 %
19973461,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem X20 SE KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.