Kód motoru

Motor X 501

Kompletní recenze motoru X 501: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 45 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
45 kW
Výkon (61 k)
~1 360 cm³
Objem
6,6 l/100 km
Ø spotřeba
169 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 1990-2005· Ø stáří provozovaných vozidel 30,7 roku (medián 31 let)· Pořadí popularity #2556
Evidováno
446
V provozu
417
Způsobilost na STK
95,0 %
STK kontrol
3 363

Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 3 363 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

X 501 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 446 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Suzuki.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 360 cm³ a výkonu 45 kW (61 HP). Vyráběl se v letech 1990–2005.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let18 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let37 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let94,6 %221 kontrol
Stáří 13+ let94,9 %2 033 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km95,1 %2 342 kontrol
100 000–200 000 km13 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km2 kontroly · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 363 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení78× (38,4 %)
Identifikace vozidla44× (21,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku34× (16,7 %)
Výhledy17× (8,4 %)
Řízení9× (4,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor X 501

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
19×
B
Na karosérii, kabině nebo nástavbě vozidla se vyskytují nebezpečné vnější díly, které mohou způsobit zachycení nebo zranění osob.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.2.1
10×
B
Označení dílů výfukového systému, je-li vyžadováno, chybí nebo neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.4.2
7×

Vozidla s motorem X 501

Značka a modelPočet
Suzuki Vs 1400 Glp94
Suzuki Vs 1400 Intruder78
Suzuki Vs 140049
Suzuki Vs 1400glp45
Suzuki Intruder 140028
Suzuki Vs 1400 Glp Intruder14
Suzuki Intruder12
Suzuki Vs 1400 GL Intruder10
Suzuki Intruder Vs 14009
Suzuki Vs 1400gl7
Suzuki Intruder Vs 14005
Suzuki Vs 1400 GL5
Suzuki Vs4
Suzuki Vs 1400 Intruder Js1vx51lx4
Suzuki Vs44

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru X 501 podle modelu.

Značka a modelSTK
Suzuki VS 1400 Intruder94,5 %
Suzuki VS 1400 Glp96,8 %
Suzuki VS 140096,8 %
Suzuki Intruder 140092,5 %
Suzuki VS 1400glp97,8 %
Suzuki VS 1400 Glp Intruder91,6 %
Suzuki Intruder90,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód X 501 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Suzuki VS 1400 Glp (1990–2008): 94 kusů
  • Suzuki VS 1400 Intruder (1990–2002): 78 kusů
  • Suzuki VS 1400 (1991–2008): 49 kusů
  • Suzuki VS 1400glp (1991–2002): 45 kusů
  • Suzuki Intruder 1400 (1990–2003): 28 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 345 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (50 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 101 vozidel s tímto motorem.

1993
1990 (12)2008 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj92 vozidel
Jihočeský kraj45 vozidel
Kraj Vysočina41 vozidel
Plzeňský kraj32 vozidel
Liberecký kraj31 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem X 501 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod24 298 km
  • medián37 006 km
  • čtvrtina prohlídek nad52 736 km

Z 1 453 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19922766,7 %
19935062,0 %
19944870,8 %
19954481,8 %
19965076,0 %
19974182,9 %
199825100,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem X 501

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.