Kód motoru

Motor U501

Kompletní recenze motoru U501: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 74 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
74 kW
Výkon (101 k)
~1 037 cm³
Objem
4,8 l/100 km
Ø spotřeba
112 g/km
Ø CO₂
205 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e-A3· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 2014-2020· Ø stáří provozovaných vozidel 9,8 roku (medián 10 let)· Pořadí popularity #2343· Pořadí spolehlivosti #190 z 2 382
Evidováno
529
V provozu
521
Způsobilost na STK
98,4 %
STK kontrol
1 613

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 1 613 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

U501 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 529 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Suzuki.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 1 037 cm³ a výkonu 74 kW (100 HP). Vyráběl se v letech 2014–2020.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98,3 %179 kontrol
Stáří 4–7 let98,2 %568 kontrol
Stáří 8–12 let99,0 %404 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,8 %1 125 kontrol
100 000–200 000 km4 kontroly · na podíl je to málo
200 000–300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 613 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11× (40,7 %)
Identifikace vozidla5× (18,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4× (14,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (11,1 %)
Jiné vybavení2× (7,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor U501

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
B
Některá část výfukového systému je poškozena, změněna nebo chybí a tato závada má vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.3
2×

Vozidla s motorem U501

Značka a modelPočet
Suzuki Dl1000289
Suzuki V-Strom 1000 Abs130
Suzuki Dl 100035
Suzuki V-Strom 100023
Suzuki V-Strom 1000 (dl1000)14
Suzuki Dl1000 V-Strom6
Suzuki V-Strom Dl 10006
Suzuki Dl 1000 V-Strom 10005
Suzuki Dl 1000 V-Strom3
Suzuki V-Strom 1000 (dl 1000)3
Suzuki V-Strom2
Suzuki V-Strom Dl10002
Suzuki Dl 1000 Al41
Suzuki Dl 1000 A1
Suzuki Dl 1000 V-Storm1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru U501 podle modelu.

Značka a modelSTK
Suzuki Dl100098,7 %
Suzuki V-Strom 1000 Abs98,6 %
Suzuki DL 100098,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód U501 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Suzuki Dl1000 (2014–2021): 289 kusů
  • Suzuki V-Strom 1000 Abs (2014–2017): 130 kusů
  • Suzuki DL 1000 (2014–2017): 35 kusů
  • Suzuki V-Strom 1000 (2014–2015): 23 kusů
  • Suzuki V-Strom 1000 (dl1000): 14 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 130 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2014 (36 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 399 vozidel s tímto motorem.

2014
2014 (36)2021 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj94 vozidel
Jihomoravský kraj50 vozidel
Moravskoslezský kraj49 vozidel
Ústecký kraj42 vozidel
Jihočeský kraj41 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem U501 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod19 457 km
  • medián31 797 km
  • čtvrtina prohlídek nad46 154 km

Z 1 114 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20143691,7 %
20152470,8 %
2019219,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem U501

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.