Motor SD08E
Kompletní recenze motoru SD08E: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 75 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 2 760 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.
SD08E je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 646 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Honda.
Jedná se o benzinový tříválec o objemu 1 084 cm³ a výkonu 75 kW (102 HP). Vyráběl se v letech 2019–2024.
Spolehlivost STK podle stáří
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.
Spolehlivost STK podle nájezdu
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost na STK
Z celkem 2 760 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,4 %.
Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.
Kategorie závad
Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.
Nejčastější závady STK pro motor SD08E
Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.
Vozidla s motorem SD08E
| Značka a model | Počet |
|---|---|
| Honda Crf1100a2 | 366 |
| Honda Crf1100a | 357 |
| Honda Crf1100d4 | 297 |
| Honda Crf1100a4 | 277 |
| Honda Crf1100d2 | 177 |
| Honda Crf1100d | 166 |
| Honda Africa Twin | 1 |
| Honda Crf 1100 A , Africa Twin | 1 |
| Honda Crf 1100d-L | 1 |
| Honda Crf1100a2-L | 1 |
| Honda Crf1100d4 Africa Twin | 1 |
| Honda Sd 09 | 1 |
Spolehlivost podle modelu
Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru SD08E podle modelu.
| Značka a model | STK |
|---|---|
| Honda Crf1100a2 | 99,7 % |
| Honda Crf1100a | 99,2 % |
| Honda Crf1100d4 | 99,4 % |
| Honda Crf1100a4 | 98,9 % |
| Honda Crf1100d | 100,0 % |
| Honda Crf1100d2 | 99,6 % |
Značky používající tento motor
Kde se vyskytuje
Podle dat z českého registru vozidel se kód SD08E nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:
- Honda Crf1100a2 (2019–2024): 366 kusů
- Honda Crf1100a (2019–2024): 357 kusů
- Honda Crf1100d4 (2019–2024): 297 kusů
- Honda Crf1100a4 (2019–2024): 277 kusů
- Honda Crf1100d2 (2019–2025): 177 kusů
Ročník výroby vs. počet vozidel
Rozložení 383 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2021 (110 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 263 vozidel s tímto motorem.
Kde se nejvíc vyskytuje
Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).
| Středočeský kraj | 174 vozidel |
| Moravskoslezský kraj | 88 vozidel |
| Jihomoravský kraj | 81 vozidel |
| Ústecký kraj | 78 vozidel |
| Olomoucký kraj | 77 vozidel |
Z registru vozidel
Složení vozů s motorem SD08E podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Nájezd při prohlídce STK
stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť
- čtvrtina prohlídek pod7 225 km
- medián14 347 km
- čtvrtina prohlídek nad27 612 km
Z 1 219 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.
Dovozy podle roku výroby
roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly
| Rok výroby | Vozidel | Podíl dovozů |
|---|---|---|
| 2020 | 99 | 25,3 % |
| 2021 | 110 | 20,9 % |
| 2022 | 64 | 12,5 % |
| 2023 | 67 | 11,9 % |
| 2024 | 29 | 0,0 % |
Proklepněte konkrétní vůz s motorem SD08E
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.