Kód motoru

Motor S8U-D7

Kompletní recenze motoru S8U-D7: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 55 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~2 499 cm³
Objem
8,8 l/100 km
Ø spotřeba
123 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní Automobil Malý N1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 897 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 33,7 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #2723
Evidováno
383
V provozu
73
Způsobilost na STK
91,9 %
STK kontrol
781

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 781 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

S8U-D7 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 383 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 499 cm³ a výkonu 55 kW (74 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let7 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let25 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let86,3 %519 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km47 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km87,6 %209 kontrol
200 000–300 000 km81,2 %154 kontrol
Nad 300 000 km43 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 781 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla7× (31,8 %)
Brzdové zařízení5× (22,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku4× (18,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3× (13,6 %)
Obtěžování okolí1× (4,5 %)

Vozidla s motorem S8U-D7

Značka a modelPočet
Renault Trafic369
Renault Trafic 2.5d4
Renault Trafic Tb2
Renault Trafic Tb 242
Renault Trafic Tb 24 Tbx2
Renault Renault Trafic Tbx4051
Renault Trafic 2.5 D Tb241
Renault Trafic Tb44 Tbx4051

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru S8U-D7 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Trafic92,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód S8U-D7 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Trafic (1990–1998): 369 kusů
  • Renault Trafic 2.5d (1991–1994): 4 kusy
  • Renault Trafic TB (1992–1993): 2 kusy
  • Renault Trafic TB 24 (1993–1994): 2 kusy
  • Renault Trafic TB 24 Tbx (1992–1993): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 381 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (128 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 2 vozidel s tímto motorem.

1993
1990 (18)1998 (1)

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem S8U-D7 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod155 831 km
  • medián193 084 km
  • čtvrtina prohlídek nad255 485 km

Z 274 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19913357,6 %
199212538,4 %
199312826,6 %
19946521,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem S8U-D7

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.