Kód motoru

Motor S68B44A

Kompletní recenze motoru S68B44A: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 390 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
390 kW
Výkon (530 k)
~4 395 cm³
Objem
11,6 l/100 km
Ø spotřeba
197 g/km
Ø CO₂
257 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 581 kg· Produkce 2023-2026· Ø stáří provozovaných vozidel 2 roky (medián 2 roky)· Pořadí popularity #1566· Pořadí spolehlivosti #114 z 2 382
Evidováno
1 011
V provozu
893
Způsobilost na STK
99,0 %
STK kontrol
1 567

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 1 567 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

S68B44A je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 011 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový víceválec o objemu 4 395 cm³ a výkonu 390 kW (530 HP). Vyráběl se v letech 2023–2026.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let97,5 %562 kontrol
Stáří 4–7 let3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,9 %488 kontrol
100 000–200 000 km8 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 567 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla12× (80,0 %)
Výhledy3× (20,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor S68B44A

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×

Vozidla s motorem S68B44A

Značka a modelPočet
BMW X7 M60i xDrive272
BMW X5 M60i xDrive182
BMW Xm171
BMW M5150
BMW X6 M60i xDrive88
BMW X5 M Competition63
BMW X6 M Competition52
BMW Xm Label31
BMW 760i xDrive2

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru S68B44A podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW X7 M60i Xdrive98,1 %
BMW XM99,2 %
BMW X5 M60i Xdrive99,2 %
BMW M5100,0 %
BMW X6 M60i Xdrive98,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód S68B44A nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW X7 M60i Xdrive (2023–2026): 272 kusů
  • BMW X5 M60i Xdrive (2023–2025): 182 kusů
  • BMW XM (2023–2025): 171 kusů
  • BMW M5 (2024–2026): 150 kusů
  • BMW X6 M60i Xdrive (2023–2026): 88 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 318 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2024 (116 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 693 vozidel s tímto motorem.

2024
2023 (91)2026 (16)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha189 vozidel
Moravskoslezský kraj77 vozidel
Jihomoravský kraj75 vozidel
Středočeský kraj64 vozidel
Liberecký kraj25 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem S68B44A podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod6 238 km
  • medián13 397 km
  • čtvrtina prohlídek nad24 737 km

Z 532 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20239125,3 %
202411639,7 %
20259525,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem S68B44A

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.