Kód motoru

Motor RH01E

Kompletní recenze motoru RH01E: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 70 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
70 kW
Výkon (95 k)
~649 cm³
Objem
4,9 l/100 km
Ø spotřeba
112 g/km
Ø CO₂
187 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e-A3· Emisní norma Euro 5· Produkce 2019-2024· Ø stáří provozovaných vozidel 4,7 roku (medián 4 roky)· Pořadí popularity #1722· Pořadí spolehlivosti #93 z 2 382
Evidováno
872
V provozu
855
Způsobilost na STK
99,1 %
STK kontrol
1 640

Způsobilé na 30 dnů 0,8 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti, z 1 640 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

RH01E je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 872 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Honda.

Jedná se o benzinový dvouválec o objemu 649 cm³ a výkonu 70 kW (95 HP). Vyráběl se v letech 2019–2024.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,4 %464 kontrol
Stáří 4–7 let97,8 %359 kontrol
Stáří 13+ let1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,6 %783 kontrol
100 000–200 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 640 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla7× (33,3 %)
Brzdové zařízení3× (14,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (14,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (9,5 %)
Obtěžování okolí2× (9,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor RH01E

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
2×
C
Zjevné povrchové znečištění brzdových destiček nebo brzdového obložení (olejem, tukem apod.) - kolo zjevně nebrzdí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.13.2.2
1×

Vozidla s motorem RH01E

Značka a modelPočet
Honda Cb650ra654
Honda Cbr650ra217

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru RH01E podle modelu.

Značka a modelSTK
Honda Cb650ra99,4 %
Honda Cbr650ra98,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód RH01E nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Honda Cb650ra (2019–2024): 654 kusů
  • Honda Cbr650ra (2019–2024): 217 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 278 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2023 (67 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 594 vozidel s tímto motorem.

2023
2019 (57)2024 (16)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj92 vozidel
Hlavní město Praha76 vozidel
Jihomoravský kraj60 vozidel
Moravskoslezský kraj53 vozidel
Ústecký kraj46 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem RH01E podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod4 832 km
  • medián8 637 km
  • čtvrtina prohlídek nad15 636 km

Z 806 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20195714,0 %
20202917,2 %
20214912,2 %
2022603,3 %
2023679,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem RH01E

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.