Kód motoru

Motor RC74E

Kompletní recenze motoru RC74E: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 64 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
64 kW
Výkon (87 k)
~649 cm³
Objem
4,7 l/100 km
Ø spotřeba
109 g/km
Ø CO₂
191 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 2014-2018· Ø stáří provozovaných vozidel 9,8 roku (medián 10 let)· Pořadí popularity #2430
Evidováno
489
V provozu
465
Způsobilost na STK
98,2 %
STK kontrol
1 871

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 1 871 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

RC74E je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 489 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Honda.

Jedná se o benzinový dvouválec o objemu 649 cm³ a výkonu 64 kW (87 HP). Vyráběl se v letech 2014–2018.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,0 %286 kontrol
Stáří 4–7 let97,4 %653 kontrol
Stáří 8–12 let96,8 %376 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,7 %1 282 kontrol
100 000–200 000 km2 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 871 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla18× (40,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18× (40,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4× (8,9 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (6,7 %)
Výhledy2× (4,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor RC74E

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem RC74E

Značka a modelPočet
Honda Cb650fa319
Honda Cbr650fa112
Honda Cb650f55
Honda Cb 650 F1
Honda Cbr 650 Fa-E1
Honda Cbr650f1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru RC74E podle modelu.

Značka a modelSTK
Honda Cb650fa98,0 %
Honda Cbr650fa98,9 %
Honda Cb650f98,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód RC74E nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Honda Cb650fa (2014–2018): 319 kusů
  • Honda Cbr650fa (2014–2019): 112 kusů
  • Honda Cb650f (2014–2016): 55 kusů
  • Honda CB 650 F (2015): 1 kus
  • Honda Cbr 650 FA-E: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 143 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2015 (44 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 346 vozidel s tímto motorem.

2015
2014 (16)2019 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj86 vozidel
Jihomoravský kraj57 vozidel
Hlavní město Praha53 vozidel
Moravskoslezský kraj51 vozidel
Plzeňský kraj41 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem RC74E podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod7 792 km
  • medián15 383 km
  • čtvrtina prohlídek nad24 741 km

Z 1 271 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20154436,4 %
20163145,2 %
20172733,3 %
20182425,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem RC74E

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.