Kód motoru

Motor RC70E

Kompletní recenze motoru RC70E: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 40 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
40 kW
Výkon (54 k)
~745 cm³
Objem
3,6 l/100 km
Ø spotřeba
83 g/km
Ø CO₂
169 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 2014-2016· Ø stáří provozovaných vozidel 11,3 roku (medián 11 let)· Pořadí popularity #1776· Pořadí spolehlivosti #151 z 2 382
Evidováno
833
V provozu
805
Způsobilost na STK
98,7 %
STK kontrol
3 453

Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti, z 3 453 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

RC70E je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 833 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Honda.

Jedná se o benzinový dvouválec o objemu 745 cm³ a výkonu 40 kW (54 HP). Vyráběl se v letech 2014–2016.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,4 %325 kontrol
Stáří 4–7 let98,8 %1 028 kontrol
Stáří 8–12 let98,1 %1 021 kontrol
Stáří 13+ let7 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,6 %2 328 kontrol
100 000–200 000 km8 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 453 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav21× (45,7 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12× (26,1 %)
Identifikace vozidla7× (15,2 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (6,5 %)
Řízení2× (4,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor RC70E

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Zjevný zásah do výfukového systému, který není v souladu s požadavky (např. ovlivňující funkci nebo bezpečnost).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.4.1
2×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem RC70E

Značka a modelPočet
Honda Nc750xa322
Honda Nc750xd178
Honda Nc750sa152
Honda Nc750d112
Honda Nc750sd48
Honda Nc750j9
Honda Nc7502
Honda Nc750x2
Honda Sh300a2
Honda Adv7501
Honda Nc 750 D1
Honda Nc 750 Xa1
Honda Nc750x Abs1
Honda Nv7501
Honda Vfr1200xd1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru RC70E podle modelu.

Značka a modelSTK
Honda Nc750xa98,5 %
Honda Nc750xd99,2 %
Honda Nc750sa98,9 %
Honda Nc750d98,6 %
Honda Nc750sd99,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód RC70E nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Honda Nc750xa (2014–2016): 322 kusů
  • Honda Nc750xd (2014–2017): 178 kusů
  • Honda Nc750sa (2014–2017): 152 kusů
  • Honda Nc750d (2014–2016): 112 kusů
  • Honda Nc750sd (2014–2015): 48 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 205 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2014 (93 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 628 vozidel s tímto motorem.

2014
2001 (1)2017 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj128 vozidel
Hlavní město Praha103 vozidel
Moravskoslezský kraj89 vozidel
Jihomoravský kraj82 vozidel
Ústecký kraj57 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem RC70E podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod10 470 km
  • medián20 449 km
  • čtvrtina prohlídek nad33 050 km

Z 2 334 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20149344,1 %
20158541,2 %
20162334,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem RC70E

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.