Kód motoru

Motor R730

Kompletní recenze motoru R730: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 63 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
63 kW
Výkon (86 k)
~750 cm³
Objem
6,8 l/100 km
Ø spotřeba
213 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 1997-2002· Ø stáří provozovaných vozidel 26,9 roku (medián 27 let)· Pořadí popularity #2971
Evidováno
313
V provozu
263
Způsobilost na STK
96,9 %
STK kontrol
2 597

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 2 597 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

R730 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 313 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Suzuki.

Jedná se o benzinový dvouválec o objemu 750 cm³ a výkonu 63 kW (85 HP). Vyráběl se v letech 1997–2002.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let16 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let36 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let96,6 %409 kontrol
Stáří 13+ let96,3 %1 357 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,6 %1 814 kontrol
100 000–200 000 km4 kontroly · na podíl je to málo
200 000–300 000 km2 kontroly · na podíl je to málo
Nad 300 000 km3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 597 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18× (29,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav17× (27,4 %)
Identifikace vozidla12× (19,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku6× (9,7 %)
Brzdové zařízení5× (8,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor R730

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
10×
B
Výfukový systém zjevně netěsný.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.2
2×

Vozidla s motorem R730

Značka a modelPočet
Suzuki Gsx193
Suzuki Gsx 75079
Suzuki Gsx 750 Inazuma14
Suzuki Gsx7509
Suzuki Gsx R 7506
Suzuki Gsx 750 Ae5
Suzuki 750 Gsx2
Suzuki Gsx 750 Inazuna1
Suzuki Gsx Inazuma1
Suzuki R 7501

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru R730 podle modelu.

Značka a modelSTK
Suzuki Gsx97,1 %
Suzuki Gsx 75096,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód R730 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Suzuki Gsx (1997–2008): 193 kusů
  • Suzuki Gsx 750 (1997–2003): 79 kusů
  • Suzuki Gsx 750 Inazuma (1997–2000): 14 kusů
  • Suzuki Gsx750 (1997–2004): 9 kusů
  • Suzuki Gsx R 750 (1998–2001): 6 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 274 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1999 (96 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 39 vozidel s tímto motorem.

1999
1997 (12)2008 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj42 vozidel
Jihomoravský kraj36 vozidel
Moravskoslezský kraj30 vozidel
Ústecký kraj27 vozidel
Hlavní město Praha24 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem R730 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod31 000 km
  • medián42 097 km
  • čtvrtina prohlídek nad53 448 km

Z 2 279 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19989087,8 %
19999687,5 %
20005088,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem R730

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.