Motor MIDR 062356 B41
Kompletní recenze motoru MIDR 062356 B41: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 288 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti, z 1 271 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.
MIDR 062356 B41 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 313 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.
Jedná se o dieselový víceválec o objemu 11 122 cm³ a výkonu 288 kW (391 HP). Vyráběl se v letech 1998–2001.
Spolehlivost STK podle stáří
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost STK podle nájezdu
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost na STK
Z celkem 1 271 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 90,0 %.
Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.
Kategorie závad
Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.
Nejčastější závady STK pro motor MIDR 062356 B41
Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.
Vozidla s motorem MIDR 062356 B41
| Značka a model | Počet |
|---|---|
| Renault Premium | 223 |
| Renault Premium R 400.19 T | 16 |
| Renault Premium R 400.19 T 4x2 | 13 |
| Renault Premium R 400.18t 4x2 | 8 |
| Renault Premium R 400.24 Spr | 8 |
| Renault Kerax | 7 |
| Renault Premium 400.26 S 6x2 | 5 |
| Renault Premium R 400.19 Pr | 5 |
| Renault Premium R 400.18 | 2 |
| Renault Premium R 400.18 T 4x2 | 2 |
| Renault Premium R 400.19 | 2 |
| Renault Premium R 400.19 T 4 X 2 | 2 |
| Renault Premium R 400.26 Spr | 2 |
| Renault Premium R 420.19 T | 2 |
| Renault Kerax 400.34 6x6 Pr | 1 |
Spolehlivost podle modelu
Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru MIDR 062356 B41 podle modelu.
| Značka a model | STK |
|---|---|
| Renault Premium | 91,8 % |
| Renault Premium R 400.19 T 4x2 | 91,0 % |
| Renault Kerax | 79,8 % |
| Renault Premium R 400.19 T | 94,2 % |
Značky používající tento motor
Kde se vyskytuje
Podle dat z českého registru vozidel se kód MIDR 062356 B41 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:
- Renault Premium (1997–2004): 223 kusů
- Renault Premium R 400.19 T (1998–2000): 16 kusů
- Renault Premium R 400.19 T 4x2 (1998–2000): 13 kusů
- Renault Premium R 400.18t 4x2 (1999–2001): 8 kusů
- Renault Premium R 400.24 Spr (1998–2001): 8 kusů
Ročník výroby vs. počet vozidel
Rozložení 309 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2000 (120 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 4 vozidel s tímto motorem.
Kde se nejvíc vyskytuje
Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).
| Středočeský kraj | 43 vozidel |
| Jihomoravský kraj | 20 vozidel |
Z registru vozidel
Složení vozů s motorem MIDR 062356 B41 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Nájezd při prohlídce STK
stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť
- čtvrtina prohlídek pod296 497 km
- medián617 576 km
- čtvrtina prohlídek nad828 097 km
Z 932 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.
Dovozy podle roku výroby
roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly
| Rok výroby | Vozidel | Podíl dovozů |
|---|---|---|
| 1998 | 50 | 36,0 % |
| 1999 | 104 | 40,4 % |
| 2000 | 120 | 26,7 % |
| 2001 | 27 | 25,9 % |
Proklepněte konkrétní vůz s motorem MIDR 062356 B41
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.