Kód motoru

Motor M9T D 6

Kompletní recenze motoru M9T D 6: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 107 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
107 kW
Výkon (146 k)
~2 299 cm³
Objem
8,7 l/100 km
Ø spotřeba
230 g/km
Ø CO₂
144 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 208 kg· Produkce 2011-2017· Ø stáří provozovaných vozidel 12,7 roku (medián 14 let)· Pořadí popularity #2209· Pořadí spolehlivosti #1485 z 2 382
Evidováno
587
V provozu
460
Způsobilost na STK
93,6 %
STK kontrol
3 733

Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 3 733 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

M9T D 6 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 587 vozidel s tímto kódem - u značek Opel a Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 299 cm³ a výkonu 107 kW (145 HP). Vyráběl se v letech 2011–2017.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let93,4 %226 kontrol
Stáří 4–7 let94,1 %1 638 kontrol
Stáří 8–12 let95,1 %2 186 kontrol
Stáří 13+ let94,9 %571 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km95,4 %650 kontrol
100 000–200 000 km96,1 %1 205 kontrol
200 000–300 000 km93,2 %1 226 kontrol
Nad 300 000 km94,1 %1 507 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 733 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení147× (29,9 %)
Brzdové zařízení78× (15,9 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav77× (15,7 %)
Identifikace vozidla68× (13,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku42× (8,6 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

13 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P038092×P14257×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor M9T D 6

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
13×
B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
11×

Vozidla s motorem M9T D 6

Značka a modelPočet
Renault Master578
Renault Master Dci 1252
Opel Movano1
Renault Master 125 Dci1
Renault Master 150 Dci1
Renault Master Dci 1501
Renault Master Double Cab1
Renault Proteo1
Renault Renault Mod Drst Va1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru M9T D 6 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Master93,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód M9T D 6 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Master (2011–2021): 578 kusů
  • Renault Master Dci 125: 2 kusy
  • Opel Movano: 1 kus
  • Renault Master 125 Dci (2010): 1 kus
  • Renault Master 150 Dci: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 206 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2012 (140 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 381 vozidel s tímto motorem.

2012
2010 (1)2021 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj80 vozidel
Středočeský kraj74 vozidel
Moravskoslezský kraj59 vozidel
Hlavní město Praha52 vozidel
Královéhradecký kraj39 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem M9T D 6 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod162 088 km
  • medián265 684 km
  • čtvrtina prohlídek nad378 942 km

Z 2 680 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20112142,9 %
201214020,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem M9T D 6

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.