Kód motoru

Motor M9T A6

Kompletní recenze motoru M9T A6: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 92 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
92 kW
Výkon (125 k)
~2 299 cm³
Objem
8,2 l/100 km
Ø spotřeba
217 g/km
Ø CO₂
137 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 2 142 kg· Produkce 2010-2012· Ø stáří provozovaných vozidel 15,1 roku (medián 15 let)· Pořadí popularity #2888
Evidováno
334
V provozu
276
Způsobilost na STK
92,5 %
STK kontrol
2 671

Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 2 671 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

M9T A6 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 334 vozidel s tímto kódem - u značek Opel a Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 299 cm³ a výkonu 92 kW (125 HP). Vyráběl se v letech 2010–2012.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let93,1 %102 kontrol
Stáří 4–7 let92,8 %707 kontrol
Stáří 8–12 let94,5 %1 545 kontrol
Stáří 13+ let93,2 %783 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km95,0 %240 kontrol
100 000–200 000 km94,7 %776 kontrol
200 000–300 000 km93,6 %940 kontrol
Nad 300 000 km92,9 %1 161 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 671 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení199× (39,7 %)
Brzdové zařízení100× (20,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav70× (14,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku45× (9,0 %)
Identifikace vozidla30× (6,0 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,3 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor M9T A6

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
13×

Vozidla s motorem M9T A6

Značka a modelPočet
Renault Master153
Opel Movano Van 2.3d L256
Opel Movano55
Opel Movano Van 2.3d L347
Opel Movano Van6
Opel Movano Chassis 2.3 D L3 3.55
Opel Movano Van 2.3d L13
Opel Movano 2.3 D1
Opel Movano 2.3 D L21
Opel Movano 2.3 D L3 3.51
Opel Movano 2.3d L11
Opel Movano 2.3d L21
Opel Movano Kombi1
Opel Movano Van 2.3d1
Renault Master 2.3 Dci1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru M9T A6 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Master92,7 %
Opel Movano Van 2.3d L293,1 %
Opel Movano Van 2.3d L391,8 %
Opel Movano92,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód M9T A6 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Master (2010–2012): 153 kusů
  • Opel Movano Van 2.3d L2 (2010–2012): 56 kusů
  • Opel Movano (2010–2012): 55 kusů
  • Opel Movano Van 2.3d L3 (2010–2012): 47 kusů
  • Opel Movano Van (2011): 6 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 218 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2011 (134 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 116 vozidel s tímto motorem.

2011
2010 (60)2012 (24)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj54 vozidel
Středočeský kraj36 vozidel
Moravskoslezský kraj35 vozidel
Jihočeský kraj25 vozidel
Ústecký kraj25 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem M9T A6 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod152 982 km
  • medián237 973 km
  • čtvrtina prohlídek nad335 823 km

Z 3 847 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20106011,7 %
201113419,4 %
20122420,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem M9T A6

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.