Kód motoru

Motor LSY

Kompletní recenze motoru LSY: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 169 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
169 kW
Výkon (230 k)
~1 998 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
181 g/km
Ø CO₂
234 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 681 kg· Produkce 2020-2022· Ø stáří provozovaných vozidel 4,7 roku (medián 5 let)· Pořadí popularity #3192
Evidováno
253
V provozu
242
Způsobilost na STK
97,0 %
STK kontrol
630

Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 630 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

LSY je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 253 vozidel s tímto kódem - u značek Opel a Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 998 cm³ a výkonu 169 kW (229 HP). Vyráběl se v letech 2020–2022.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let95,4 %153 kontrol
Stáří 4–7 let95,5 %442 kontrol
Stáří 8–12 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 13+ let5 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km95,3 %505 kontrol
100 000–200 000 km80 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km2 kontroly · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 630 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7× (28,0 %)
Obtěžování okolí6× (24,0 %)
Identifikace vozidla5× (20,0 %)
Brzdové zařízení3× (12,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (8,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor LSY

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.7
3×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Vozidla s motorem LSY

Značka a modelPočet
Opel Insignia Grand Sport130
Opel Insignia Sports Tourer122
Renault Kangoo Electrice1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru LSY podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Insignia Grand Sport97,7 %
Opel Insignia Sports Tourer96,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód LSY nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Insignia Grand Sport (2020–2023): 130 kusů
  • Opel Insignia Sports Tourer (2020–2023): 122 kusů
  • Renault Kangoo Electrice (2004): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 105 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2021 (75 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 148 vozidel s tímto motorem.

2021
2004 (1)2023 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha63 vozidel
Jihomoravský kraj32 vozidel
Středočeský kraj29 vozidel
Ústecký kraj23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem LSY podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod34 000 km
  • medián56 970 km
  • čtvrtina prohlídek nad81 672 km

Z 595 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20217512,0 %
2022250,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem LSY

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.