Kód motoru

Motor KIA B5

Kompletní recenze motoru KIA B5: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 59 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
59 kW
Výkon (80 k)
~1 498 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
171 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 107 kg· Produkce 1996-1999· Ø stáří provozovaných vozidel 29,2 roku (medián 29 let)· Pořadí popularity #2315· Pořadí spolehlivosti #1866 z 2 382
Evidováno
543
V provozu
62
Způsobilost na STK
92,4 %
STK kontrol
1 477

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 1 477 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

KIA B5 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 543 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Kia.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 498 cm³ a výkonu 59 kW (80 HP). Vyráběl se v letech 1996–1999.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let6 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let26 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let87,0 %429 kontrol
Stáří 13+ let85,9 %1 013 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km86,5 %310 kontrol
100 000–200 000 km85,4 %1 064 kontrol
200 000–300 000 km88,8 %169 kontrol
Nad 300 000 km6 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 477 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení14× (40,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6× (17,1 %)
Obtěžování okolí6× (17,1 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku4× (11,4 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4× (11,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor KIA B5

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
2×
B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
2×

Vozidla s motorem KIA B5

Značka a modelPočet
Kia Sephia526
Kia Sephia Gtx4
Kia Sephia 1.5 Gtx1
Kia Sephia Fa2421
Kia Sephia Slx1
Kia Sepia1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru KIA B5 podle modelu.

Značka a modelSTK
Kia Sephia92,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód KIA B5 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Kia Sephia (1995–2003): 526 kusů
  • Kia Sephia Gtx (1996–1999): 4 kusy
  • Kia Sephia 1.5 Gtx (1998): 1 kus
  • Kia Sephia Fa242 (1997): 1 kus
  • Kia Sephia Slx (1998): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 543 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1997 (277 vozidel).

1997
1995 (1)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj55 vozidel
Moravskoslezský kraj44 vozidel
Jihomoravský kraj43 vozidel
Středočeský kraj43 vozidel
Jihočeský kraj40 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem KIA B5 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod106 419 km
  • medián136 915 km
  • čtvrtina prohlídek nad170 330 km

Z 57 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199615545,2 %
199727741,2 %
19989460,6 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem KIA B5

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.