Kód motoru

Motor J7T L754 KAT

Kompletní recenze motoru J7T L754 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 79 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
79 kW
Výkon (107 k)
~2 165 cm³
Objem
8,3 l/100 km
Ø spotřeba
188 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní Automobil-kombi M1· Ø hmotnost 1 167 kg· Produkce 1990-1994· Ø stáří provozovaných vozidel 37 let (medián 37 let)· Pořadí popularity #3446
Evidováno
208
V provozu
27
Způsobilost na STK
95,8 %
STK kontrol
689

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 689 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

J7T L754 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 208 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 2 165 cm³ a výkonu 79 kW (107 HP). Vyráběl se v letech 1990–1994.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 4–7 let1 kontrola · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let28 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let92,2 %115 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km3 kontroly · na podíl je to málo
100 000–200 000 km77 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km80 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km10 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 689 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Nejčastější závady STK pro motor J7T L754 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

C
· kód 6041
1×
C
· kód 6211
1×

Vozidla s motorem J7T L754 KAT

Značka a modelPočet
Renault 21201
Renault 21 Nevada2
Renault 21 Nevada 2.21
Renault Nevada1
Renault Renault 211

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru J7T L754 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault 2196,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód J7T L754 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault 21 (1990–1999): 201 kusů
  • Renault 21 Nevada (1992): 2 kusy
  • Renault 21 Nevada 2.2 (1990): 1 kus
  • Renault Nevada (1993): 1 kus
  • Renault Renault 21 (1990): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 205 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (106 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 3 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (106)1999 (1)

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem J7T L754 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199010670,8 %
19913680,6 %
19923366,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem J7T L754 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.