Kód motoru

Motor G4EK-TC KAT

Kompletní recenze motoru G4EK-TC KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 85 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 91 B
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 495 cm³
Objem
8,6 l/100 km
Ø spotřeba
188 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 1· Ø hmotnost 1 041 kg· Produkce 1992-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 32,3 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #2766
Evidováno
369
V provozu
54
Způsobilost na STK
95,2 %
STK kontrol
744

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 744 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G4EK-TC KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 369 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Hyundai.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 495 cm³ a výkonu 85 kW (115 HP). Vyráběl se v letech 1992–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let5 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let7 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let47 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let86,0 %321 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km39 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km84,6 %319 kontrol
200 000–300 000 km48 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 744 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení9× (56,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3× (18,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (18,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1× (6,2 %)

Nejčastější závady STK pro motor G4EK-TC KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.2
1×

Vozidla s motorem G4EK-TC KAT

Značka a modelPočet
Hyundai Scoupe354
Hyundai Scoupe 1.57
Hyundai Hyundai Scoupe1
Hyundai Scoupe 1.5 I1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G4EK-TC KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Hyundai Scoupe95,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G4EK-TC KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Hyundai Scoupe (1990–2002): 354 kusů
  • Hyundai Scoupe 1.5 (1993–1994): 7 kusů
  • Hyundai Hyundai Scoupe (1994): 1 kus
  • Hyundai Scoupe 1.5 I (1993): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 369 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (153 vozidel).

1993
1990 (1)2002 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj23 vozidel
Středočeský kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G4EK-TC KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19924761,7 %
199315362,1 %
19949367,7 %
19955180,4 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G4EK-TC KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.