Kód motoru

Motor G4CP-DOHC KAT

Kompletní recenze motoru G4CP-DOHC KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 102 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 91 B
Palivo
102 kW
Výkon (139 k)
~1 997 cm³
Objem
8,4 l/100 km
Ø spotřeba
191 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 307 kg· Produkce 1991-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 31,7 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #1322· Pořadí spolehlivosti #911 z 2 382
Evidováno
1 305
V provozu
226
Způsobilost na STK
95,3 %
STK kontrol
2 603

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 2 603 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 33,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G4CP-DOHC KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 305 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Hyundai.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 997 cm³ a výkonu 102 kW (138 HP). Vyráběl se v letech 1991–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let1 kontrola · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let8 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let89,7 %107 kontrol
Stáří 13+ let89,8 %1 262 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km94,8 %153 kontrol
100 000–200 000 km90,0 %730 kontrol
200 000–300 000 km88,8 %528 kontrol
Nad 300 000 km65 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 603 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13× (26,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11× (22,4 %)
Brzdové zařízení10× (20,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku10× (20,4 %)
Výhledy2× (4,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor G4CP-DOHC KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
6×
B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
2×

Vozidla s motorem G4CP-DOHC KAT

Značka a modelPočet
Hyundai Sonata 2.01 205
Hyundai Sonata89
Hyundai Sonata 2.0 GLS3
Hyundai Santamo 2.01
Hyundai Sonata 2,01
Hyundai Sonata 2.,01
Hyundai Sonata Glsi 2.01

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G4CP-DOHC KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Hyundai Sonata 2.095,8 %
Hyundai Sonata94,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G4CP-DOHC KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Hyundai Sonata 2.0 (1990–1999): 1 205 kusů
  • Hyundai Sonata (1992–1996): 89 kusů
  • Hyundai Sonata 2.0 Gls (1991–1993): 3 kusy
  • Hyundai Santamo 2.0: 1 kus
  • Hyundai Sonata 2,0 (1996): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 1 304 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1996 (377 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1996
1990 (7)1999 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj77 vozidel
Hlavní město Praha69 vozidel
Středočeský kraj63 vozidel
Moravskoslezský kraj56 vozidel
Zlínský kraj51 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G4CP-DOHC KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod125 511 km
  • medián192 118 km
  • čtvrtina prohlídek nad241 500 km

Z 60 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19912568,0 %
199214535,2 %
199318632,3 %
199427429,2 %
199528126,0 %
199637712,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G4CP-DOHC KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.