Kód motoru

Motor G4CP

Kompletní recenze motoru G4CP: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 102 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
102 kW
Výkon (139 k)
~1 997 cm³
Objem
9,7 l/100 km
Ø spotřeba
240 g/km
Ø CO₂
174 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 378 kg· Produkce 1991-2002· Ø stáří provozovaných vozidel 27,9 roku (medián 26 let)· Pořadí popularity #2609
Evidováno
423
V provozu
70
Způsobilost na STK
93,2 %
STK kontrol
1 903

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 1 903 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G4CP je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 423 vozidel s tímto kódem - u značek Hyundai a Kia.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 997 cm³ a výkonu 102 kW (138 HP). Vyráběl se v letech 1991–2002.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let56 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let93,6 %581 kontrol
Stáří 13+ let89,8 %1 055 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,6 %119 kontrol
100 000–200 000 km90,9 %1 202 kontrol
200 000–300 000 km91,1 %383 kontrol
Nad 300 000 km24 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 903 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení39× (27,9 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení29× (20,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav27× (19,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku22× (15,7 %)
Obtěžování okolí11× (7,9 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 295 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor G4CP

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
4×

Vozidla s motorem G4CP

Značka a modelPočet
Kia Joice150
Hyundai Sonata 2.0126
Hyundai Santamo93
Hyundai Sonata24
Hyundai Santamo 2.06
Hyundai Santamo 2.0 16v3
Hyundai Santamo M-200 E3
Hyundai Santamo 2000 4x42
Kia Joice Ls2
Kia Joice M-300e2
Hyundai Santamo 200 E1
Hyundai Sonata 16v GLS1
Hyundai Sonata 2.0 I1
Hyundai Sonata Glsi 2.01
Kia Joice 2.0i1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G4CP podle modelu.

Značka a modelSTK
Kia Joice92,5 %
Hyundai Santamo91,5 %
Hyundai Sonata 2.098,8 %
Hyundai Sonata94,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G4CP nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Kia Joice (1999–2009): 150 kusů
  • Hyundai Sonata 2.0 (1990–2002): 126 kusů
  • Hyundai Santamo (1999–2005): 93 kusů
  • Hyundai Sonata (1991–2001): 24 kusů
  • Hyundai Santamo 2.0 (1999–2001): 6 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 383 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2000 (72 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 40 vozidel s tímto motorem.

2000
1990 (5)2009 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj45 vozidel
Moravskoslezský kraj32 vozidel
Jihomoravský kraj30 vozidel
Ústecký kraj30 vozidel
Olomoucký kraj26 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G4CP podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod141 706 km
  • medián175 000 km
  • čtvrtina prohlídek nad212 917 km

Z 3 771 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19926036,7 %
19996298,4 %
200072100,0 %
20016657,6 %
20023531,4 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G4CP

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.