Kód motoru

Motor FSNL 740 KAT

Kompletní recenze motoru FSNL 740 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 54 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
54 kW
Výkon (73 k)
~1 721 cm³
Objem
7,2 l/100 km
Ø spotřeba
171 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 992 kg· Produkce 1992-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 33 let (medián 33 let)· Pořadí popularity #1487· Pořadí spolehlivosti #1292 z 2 382
Evidováno
1 105
V provozu
121
Způsobilost na STK
94,1 %
STK kontrol
2 433

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 2 433 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

FSNL 740 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 105 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 721 cm³ a výkonu 54 kW (73 HP). Vyráběl se v letech 1992–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let9 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let26 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let84,4 %454 kontrol
Stáří 13+ let89,0 %1 389 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km85,9 %106 kontrol
100 000–200 000 km87,6 %1 604 kontrol
200 000–300 000 km88,1 %421 kontrol
Nad 300 000 km8 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 433 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení10× (23,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10× (23,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku10× (23,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5× (11,6 %)
Obtěžování okolí3× (7,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor FSNL 740 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
3×
B
Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.4.1.1
2×

Vozidla s motorem FSNL 740 KAT

Značka a modelPočet
Renault 191 055
Renault 19 1.8 Rn15
Renault Renault 198
Renault 19 Rn2
Renault 19 Rn 1.81
Renault 3191

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru FSNL 740 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault 1994,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód FSNL 740 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault 19 (1990–2003): 1 055 kusů
  • Renault 19 1.8 RN (1992–1995): 15 kusů
  • Renault Renault 19 (1992–1995): 8 kusů
  • Renault 19 RN (1992–1993): 2 kusy
  • Renault 19 RN 1.8 (1993): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 1 105 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (363 vozidel).

1992
1990 (1)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj87 vozidel
Pardubický kraj86 vozidel
Moravskoslezský kraj84 vozidel
Středočeský kraj83 vozidel
Jihomoravský kraj66 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem FSNL 740 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod144 584 km
  • medián157 751 km
  • čtvrtina prohlídek nad176 272 km

Z 30 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199236356,2 %
199334754,2 %
199424259,1 %
199512875,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem FSNL 740 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.