Kód motoru

Motor F8QB640

Kompletní recenze motoru F8QB640: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 40 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
40 kW
Výkon (54 k)
~1 870 cm³
Objem
8,3 l/100 km
Ø spotřeba
135 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní Automobil Skříňový N1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 914 kg· Produkce 1995-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 30,2 roku (medián 30 let)· Pořadí popularity #1571· Pořadí spolehlivosti #1140 z 2 382
Evidováno
1 006
V provozu
119
Způsobilost na STK
94,5 %
STK kontrol
2 142

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 2 142 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F8QB640 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 006 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 870 cm³ a výkonu 40 kW (54 HP). Vyráběl se v letech 1995–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let13 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let86,2 %224 kontrol
Stáří 13+ let88,7 %1 292 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km54 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km89,5 %761 kontrol
200 000–300 000 km87,9 %636 kontrol
Nad 300 000 km83,0 %159 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 142 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Podvozek a části připevněné k podvozku21× (29,6 %)
Brzdové zařízení13× (18,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13× (18,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7× (9,9 %)
Jiné vybavení5× (7,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor F8QB640

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
5×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
4×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
3×

Vozidla s motorem F8QB640

Značka a modelPočet
Renault Express942
Renault Rapid30
Renault Expres7
Renault Expres 1.9 D7
Renault Expres 1,9 D6
Renault Expres 1,9d4
Renault Expres 1.9 D F40r051
Renault Express 1.91
Renault Express 1.9d1
Renault Kasten Ii1
Renault Renault Expres 1.9d Vf1f40r051

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F8QB640 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Express94,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F8QB640 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Express (1990–2002): 942 kusů
  • Renault Rapid (1995–2001): 30 kusů
  • Renault Expres (1996–1997): 7 kusů
  • Renault Expres 1.9 D (1996–1997): 7 kusů
  • Renault Expres 1,9 D (1995–1998): 6 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 1 003 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1996 (458 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 3 vozidel s tímto motorem.

1996
1990 (1)2002 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj65 vozidel
Jihočeský kraj63 vozidel
Středočeský kraj61 vozidel
Ústecký kraj47 vozidel
Olomoucký kraj44 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F8QB640 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod160 025 km
  • medián200 993 km
  • čtvrtina prohlídek nad250 000 km

Z 1 150 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199530026,7 %
199645825,5 %
199722920,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F8QB640

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.