Kód motoru

Motor F80S742

Kompletní recenze motoru F80S742: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 47 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
47 kW
Výkon (64 k)
~1 870 cm³
Objem
6,2 l/100 km
Ø spotřeba
160 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 025 kg· Produkce 1991-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 33,4 roku (medián 34 let)· Pořadí popularity #1975· Pořadí spolehlivosti #866 z 2 382
Evidováno
706
V provozu
78
Způsobilost na STK
95,4 %
STK kontrol
1 391

Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 1 391 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F80S742 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 706 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 870 cm³ a výkonu 47 kW (63 HP). Vyráběl se v letech 1991–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let15 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let83,0 %159 kontrol
Stáří 13+ let87,8 %678 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km42 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km88,2 %459 kontrol
200 000–300 000 km84,8 %440 kontrol
Nad 300 000 km61 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 391 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5× (25,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku5× (25,0 %)
Brzdové zařízení3× (15,0 %)
Identifikace vozidla2× (10,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (10,0 %)

Vozidla s motorem F80S742

Značka a modelPočet
Renault 19589
Renault Express81
Renault 19 Chamade12
Renault Renault 196
Renault 19 1.9 D1
Renault 19 1.9 Tde1
Renault 19 1.9d1
Renault 19 Chamade 1.9 D1
Renault 19 Tde1
Renault Expres 1.9 D1
Renault Renault 19 1,9d1
Renault Renault 19 1.9 D Rt1
Renault Renault 19 1.9d1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F80S742 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault 1995,7 %
Renault Express98,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F80S742 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault 19 (1990–2001): 589 kusů
  • Renault Express (1990–1997): 81 kusů
  • Renault 19 Chamade (1991–1995): 12 kusů
  • Renault Renault 19 (1992–1993): 6 kusů
  • Renault 19 1.9 D (1991): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 706 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (281 vozidel).

1992
1990 (4)2001 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj52 vozidel
Kraj Vysočina50 vozidel
Středočeský kraj45 vozidel
Jihočeský kraj40 vozidel
Moravskoslezský kraj28 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F80S742 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod160 601 km
  • medián194 552 km
  • čtvrtina prohlídek nad229 567 km

Z 138 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19916657,6 %
199228155,5 %
199312957,4 %
199411669,0 %
19959474,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F80S742

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.