Kód motoru

Motor F442

Kompletní recenze motoru F442: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 9 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
9 kW
Výkon (12 k)
~125 cm³
Objem
105 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl LC· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 2002-2007· Ø stáří provozovaných vozidel 21,6 roku (medián 22 let)· Pořadí popularity #2809
Evidováno
358
V provozu
329
Způsobilost na STK
95,2 %
STK kontrol
2 544

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 2 544 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F442 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 358 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Suzuki.

Jedná se o benzinový dvouválec o objemu 125 cm³ a výkonu 9 kW (12 HP). Vyráběl se v letech 2002–2007.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let99,2 %239 kontrol
Stáří 8–12 let93,8 %678 kontrol
Stáří 13+ let95,1 %934 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km95,3 %1 857 kontrol
100 000–200 000 km2 kontroly · na podíl je to málo
200 000–300 000 km5 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 544 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla48× (52,7 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení20× (22,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav16× (17,6 %)
Výhledy3× (3,3 %)
Brzdové zařízení2× (2,2 %)

Nejčastější závady STK pro motor F442

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
6×

Vozidla s motorem F442

Značka a modelPočet
Suzuki Burgman 125332
Suzuki Uh12510
Suzuki Uh 1256
Suzuki Burgman Uh 1252
Suzuki Burgman Uh1252
Suzuki Uh 125 Burgman2
Suzuki Burgman1
Suzuki Burgman 125 *1
Suzuki Burgman Uh 1501
Suzuki Uh125 Burgman1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F442 podle modelu.

Značka a modelSTK
Suzuki Burgman 12595,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F442 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Suzuki Burgman 125 (1998–2010): 332 kusů
  • Suzuki Uh125 (2004–2005): 10 kusů
  • Suzuki UH 125 (2005): 6 kusů
  • Suzuki Burgman UH 125: 2 kusy
  • Suzuki Burgman Uh125 (2005): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 190 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2004 (43 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 168 vozidel s tímto motorem.

2004
1998 (1)2010 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj47 vozidel
Jihomoravský kraj35 vozidel
Ústecký kraj33 vozidel
Jihočeský kraj30 vozidel
Plzeňský kraj30 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F442 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod17 611 km
  • medián25 319 km
  • čtvrtina prohlídek nad33 033 km

Z 1 743 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
200221100,0 %
20033588,6 %
20044390,7 %
20054075,0 %
20064082,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F442

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.