Kód motoru

Motor F3N-N7

Kompletní recenze motoru F3N-N7: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 66 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 721 cm³
Objem
7,3 l/100 km
Ø spotřeba
180 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 024 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 34,7 roku (medián 35 let)· Pořadí popularity #2780
Evidováno
365
V provozu
39
Způsobilost na STK
95,8 %
STK kontrol
766

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 766 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F3N-N7 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 365 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 721 cm³ a výkonu 66 kW (89 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let7 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let15 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let46 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let86,9 %441 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km24 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km86,3 %432 kontrol
200 000–300 000 km94 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km8 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 766 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (18,2 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku2× (18,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (18,2 %)
Výhledy2× (18,2 %)
Řízení2× (18,2 %)

Nejčastější závady STK pro motor F3N-N7

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Sloupky karoserie nebo kabiny nedostatečně ukotvené nebo poškozené.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.3.1
1×

Vozidla s motorem F3N-N7

Značka a modelPočet
Renault 19206
Renault 19 Chamade142
Renault Chamade4
Renault Renault 192
Renault 19 1.8 Txe1
Renault 19 B/c 531
Renault 19 Chamade 1.9 D1
Renault 19 Rn 1.81
Renault Cabrio1
Renault Chamade 191
Renault Renault 19 1.81

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F3N-N7 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault 1996,5 %
Renault 19 Chamade96,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F3N-N7 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault 19 (1990–2004): 206 kusů
  • Renault 19 Chamade (1990–1995): 142 kusů
  • Renault Chamade (1990–1992): 4 kusy
  • Renault Renault 19 (1991–1993): 2 kusy
  • Renault 19 1.8 Txe (1990): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 364 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (169 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1990
1990 (169)2004 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj27 vozidel
Středočeský kraj20 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F3N-N7 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod130 915 km
  • medián162 180 km
  • čtvrtina prohlídek nad197 452 km

Z 174 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199016958,6 %
19919355,9 %
19925251,9 %
19952395,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F3N-N7

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.