Kód motoru

Motor F3N L 740

Kompletní recenze motoru F3N L 740: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 54 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
54 kW
Výkon (73 k)
~1 721 cm³
Objem
7,3 l/100 km
Ø spotřeba
180 g/km
Ø CO₂
171 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 994 kg· Produkce 1991-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 32,3 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #1210· Pořadí spolehlivosti #1521 z 2 382
Evidováno
1 459
V provozu
165
Způsobilost na STK
93,4 %
STK kontrol
3 546

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 3 546 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F3N L 740 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 459 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 721 cm³ a výkonu 54 kW (73 HP). Vyráběl se v letech 1991–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let22 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let62 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let87,0 %548 kontrol
Stáří 13+ let87,0 %2 369 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km93,8 %144 kontrol
100 000–200 000 km87,3 %2 557 kontrol
200 000–300 000 km84,2 %602 kontrol
Nad 300 000 km18 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 546 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení34× (28,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku30× (25,4 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení22× (18,6 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13× (11,0 %)
Řízení13× (11,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor F3N L 740

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
7×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
5×

Vozidla s motorem F3N L 740

Značka a modelPočet
Renault 191 362
Renault Renault 1915
Renault 19 Rt11
Renault 19 1.8 Rt10
Renault Renault 19 1.8 I3
Renault 19 Rn2
Renault 19 Rt 1.82
Renault Renault 19 1.8 Rt2
Renault 19 1.8 Srt1
Renault 19 1,8 Rt1
Renault 19 1.7 Rt1
Renault 19 1.8 I1
Renault 19 1.8 Rn1
Renault Chamade1
Renault R 191

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F3N L 740 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault 1993,7 %
Renault .92,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F3N L 740 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault 19 (1990–2007): 1 362 kusů
  • Renault Renault 19 (1992–1995): 15 kusů
  • Renault 19 RT (1993–1996): 11 kusů
  • Renault 19 1.8 RT (1992–1995): 10 kusů
  • Renault Renault 19 1.8 I (1992–1996): 3 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 1 458 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (399 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1995
1990 (7)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj154 vozidel
Středočeský kraj143 vozidel
Pardubický kraj99 vozidel
Jihomoravský kraj96 vozidel
Moravskoslezský kraj93 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F3N L 740 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod137 100 km
  • medián166 442 km
  • čtvrtina prohlídek nad195 000 km

Z 631 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19912373,9 %
199223666,9 %
199335763,6 %
199437367,6 %
199539985,0 %
19964995,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F3N L 740

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.