Kód motoru

Motor EF12

Kompletní recenze motoru EF12: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 55 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 189 cm³
Objem
7,7 l/100 km
Ø spotřeba
111 g/km
Ø CO₂
144 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 889 kg· Produkce 1990-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 34,7 roku (medián 35 let)· Pořadí popularity #1795· Pořadí spolehlivosti #1890 z 2 382
Evidováno
819
V provozu
104
Způsobilost na STK
92,3 %
STK kontrol
3 588

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 3 588 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

EF12 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 819 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Subaru.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 189 cm³ a výkonu 55 kW (74 HP). Vyráběl se v letech 1990–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let28 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let32 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let88,1 %260 kontrol
Stáří 13+ let88,8 %2 251 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km87,8 %2 055 kontrol
100 000–200 000 km92,0 %500 kontrol
200 000–300 000 km76 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km37 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 588 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení40× (20,4 %)
Identifikace vozidla36× (18,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku35× (17,9 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení32× (16,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav25× (12,8 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 312 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor EF12

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
11×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
6×
B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
5×

Vozidla s motorem EF12

Značka a modelPočet
Subaru Justy607
Subaru Libero56
Subaru E1233
Subaru Justy 4wd25
Subaru Fa19
Subaru Libero E127
Subaru Justy 4wd J125
Subaru Justy J12 1.2 4wd5
Subaru Justy 1200 Gli 4wd4
Subaru Domingo3
Subaru E 123
Subaru Fa E 123
Subaru Justy 1.23
Subaru Justy 1.2 4wd3
Subaru Justy 1,2 Sii 4wd2

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru EF12 podle modelu.

Značka a modelSTK
Subaru Justy94,8 %
Subaru Libero89,0 %
Subaru Justy 4wd96,2 %
Subaru E1296,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód EF12 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Subaru Justy (1990–2007): 607 kusů
  • Subaru Libero (1990–2003): 56 kusů
  • Subaru E12 (1990–1997): 33 kusů
  • Subaru Justy 4wd (1991–1995): 25 kusů
  • Subaru FA (1994–1997): 19 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 804 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (160 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 15 vozidel s tímto motorem.

1992
1990 (136)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Liberecký kraj108 vozidel
Ústecký kraj86 vozidel
Zlínský kraj79 vozidel
Královéhradecký kraj74 vozidel
Jihočeský kraj73 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem EF12 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod41 106 km
  • medián67 826 km
  • čtvrtina prohlídek nad96 386 km

Z 4 087 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199013664,0 %
199114274,6 %
199216076,9 %
199312281,1 %
19949889,8 %
19957792,2 %
19963691,7 %
19972070,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem EF12

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.