Kód motoru

Motor DLZ

Kompletní recenze motoru DLZ: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 250 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
250 kW
Výkon (340 k)
~2 995 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
183 g/km
Ø CO₂
250 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 934 kg· Produkce 2018-2025· Ø stáří provozovaných vozidel 5 let (medián 5 let)· Pořadí popularity #2528
Evidováno
457
V provozu
428
Způsobilost na STK
98,6 %
STK kontrol
1 238

Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 1 238 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

DLZ je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 457 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Audi.

Jedná se o benzinový šestiválec o objemu 2 995 cm³ a výkonu 250 kW (340 HP). Vyráběl se v letech 2018–2025.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let97,7 %263 kontrol
Stáří 4–7 let98,2 %947 kontrol
Stáří 8–12 let73 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,4 %813 kontrol
100 000–200 000 km97,7 %429 kontrol
200 000–300 000 km22 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 238 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla7× (31,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6× (27,3 %)
Obtěžování okolí3× (13,6 %)
Výhledy3× (13,6 %)
Brzdové zařízení1× (4,5 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,1 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 572 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor DLZ

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×

Vozidla s motorem DLZ

Značka a modelPočet
Audi A7 Sportback164
Audi A6 Avant112
Audi A6 Limousine110
Audi A6 Allroad quattro71

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru DLZ podle modelu.

Značka a modelSTK
Audi A7 Sportback98,3 %
Audi A6 Limousine99,0 %
Audi A6 Avant98,1 %
Audi A6 Allroad Quattro100,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód DLZ nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Audi A7 Sportback (2018–2025): 164 kusů
  • Audi A6 Avant (2019–2025): 112 kusů
  • Audi A6 Limousine (2018–2025): 110 kusů
  • Audi A6 Allroad Quattro (2020–2025): 71 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 153 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2019 (38 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 304 vozidel s tímto motorem.

2019
2018 (29)2025 (10)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha120 vozidel
Jihomoravský kraj54 vozidel
Středočeský kraj36 vozidel
Moravskoslezský kraj34 vozidel
Jihočeský kraj20 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem DLZ podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod46 120 km
  • medián75 252 km
  • čtvrtina prohlídek nad115 762 km

Z 1 280 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20182948,3 %
20193823,7 %
20212128,6 %
20222123,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem DLZ

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.