Kód motoru

Motor DCI 6 W+J01

Kompletní recenze motoru DCI 6 W+J01: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 158 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
158 kW
Výkon (215 k)
~6 174 cm³
Objem
95 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N2· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 3 684 kg· Produkce 2001-2006· Ø stáří provozovaných vozidel 21,5 roku (medián 21 let)· Pořadí popularity #2163· Pořadí spolehlivosti #2372 z 2 382
Evidováno
609
V provozu
249
Způsobilost na STK
86,5 %
STK kontrol
9 502

Způsobilé na 30 dnů 11,2 % · Nezpůsobilé 1,9 % (celkem 13,1 % bez plné způsobilosti, z 9 502 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

DCI 6 W+J01 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 609 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový víceválec o objemu 6 174 cm³ a výkonu 158 kW (214 HP). Vyráběl se v letech 2001–2006.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let92,1 %239 kontrol
Stáří 4–7 let89,8 %1 974 kontrol
Stáří 8–12 let85,5 %3 188 kontrol
Stáří 13+ let89,7 %5 996 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km94,4 %1 511 kontrol
100 000–200 000 km89,8 %1 352 kontrol
200 000–300 000 km89,5 %1 265 kontrol
Nad 300 000 km87,0 %7 263 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 9 502 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 86,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení718× (23,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení656× (21,2 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku589× (19,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav436× (14,1 %)
Identifikace vozidla207× (6,7 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor DCI 6 W+J01

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.2.1
80×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
55×

Vozidla s motorem DCI 6 W+J01

Značka a modelPočet
Renault Midlum509
Renault 220.18/d P 4x2-21.517
Renault Midlum 220.08/b8
Renault Midlum 220.09/b7
Renault Midlum 220.127
Renault Midlum 220 Dci5
Renault Midlum 2204
Renault Midlum 220.12/c4
Renault Midlum 220.12fr3
Renault Midlum 220.14fr3
Renault 220.12/dco Pr 4x2-19.02
Renault 220.13/c Pr 4x2-26.02
Renault Midlum 220.12 Dci2
Renault Midlum 220.13/c P2
Renault Midlum 220.16/c Pr2

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru DCI 6 W+J01 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Midlum86,5 %
Renault 220.18/d P 4x2-21.587,1 %
Renault Midlum 220.08/b90,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód DCI 6 W+J01 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Midlum (1999–2011): 509 kusů
  • Renault 220.18/d P 4x2-21.5 (2003–2005): 17 kusů
  • Renault Midlum 220.08/b (2002–2003): 8 kusů
  • Renault Midlum 220.09/b (2002–2006): 7 kusů
  • Renault Midlum 220.12 (2002–2006): 7 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 581 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2005 (143 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 28 vozidel s tímto motorem.

2005
1999 (1)2011 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj130 vozidel
Moravskoslezský kraj61 vozidel
Jihomoravský kraj50 vozidel
Kraj Vysočina49 vozidel
Jihočeský kraj41 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem DCI 6 W+J01 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod203 966 km
  • medián454 665 km
  • čtvrtina prohlídek nad753 317 km

Z 6 302 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20012213,6 %
20028319,3 %
20038714,9 %
20041035,8 %
200514311,2 %
20061306,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem DCI 6 W+J01

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.