Kód motoru

Motor DCI 6 AC+J01

Kompletní recenze motoru DCI 6 AC+J01: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 195 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
195 kW
Výkon (265 k)
~6 174 cm³
Objem
91 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N3· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 2001-2006· Ø stáří provozovaných vozidel 21,5 roku (medián 21 let)· Pořadí popularity #2967
Evidováno
313
V provozu
105
Způsobilost na STK
88,4 %
STK kontrol
3 959

Způsobilé na 30 dnů 9,0 % · Nezpůsobilé 2,2 % (celkem 11,2 % bez plné způsobilosti, z 3 959 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

DCI 6 AC+J01 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 313 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový víceválec o objemu 6 174 cm³ a výkonu 195 kW (265 HP). Vyráběl se v letech 2001–2006.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let88,4 %784 kontrol
Stáří 8–12 let86,1 %1 412 kontrol
Stáří 13+ let92,1 %2 589 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km95,4 %666 kontrol
100 000–200 000 km88,7 %565 kontrol
200 000–300 000 km88,2 %734 kontrol
Nad 300 000 km88,7 %2 807 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 959 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 88,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení234× (24,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení210× (21,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku200× (20,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav116× (12,0 %)
Identifikace vozidla59× (6,1 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor DCI 6 AC+J01

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.2.1
24×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
19×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
19×
B
Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.2
17×

Vozidla s motorem DCI 6 AC+J01

Značka a modelPočet
Renault Midlum157
Renault Premium Distribution49
Renault Premium20
Renault Premium D 270.19bom18
Renault Midlum 270.18/c Pr 4x2-33.09
Renault 270.18/dco Pr 4x2-36.07
Renault Premium D 270.19p7
Renault Premium D 270.18p6
Renault Premium 270 Dci5
Renault Premium D 270.19pr4
Renault Midlum 2702
Renault Midlum 270 Dci2
Renault Midlum 270.14/c2
Renault Midlum 270.182
Renault Midlum 270.18/c P 4x2-21.52

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru DCI 6 AC+J01 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Midlum89,9 %
Renault Premium Distribution86,7 %
Renault Midlum 270.18/c PR 4x2-33.082,1 %
Renault 270.18/dco PR 4x2-36.089,4 %
Renault Premium D 270.19bom80,3 %
Renault Premium87,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód DCI 6 AC+J01 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Midlum (2001–2007): 157 kusů
  • Renault Premium Distribution (2002–2006): 49 kusů
  • Renault Premium (2001–2005): 20 kusů
  • Renault Premium D 270.19bom (2001–2003): 18 kusů
  • Renault Midlum 270.18/c PR 4x2-33.0 (2002–2003): 9 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 289 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2003 (67 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 24 vozidel s tímto motorem.

2003
2001 (7)2011 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj62 vozidel
Jihomoravský kraj34 vozidel
Moravskoslezský kraj23 vozidel
Olomoucký kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem DCI 6 AC+J01 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod215 996 km
  • medián389 594 km
  • čtvrtina prohlídek nad679 657 km

Z 3 460 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20025514,5 %
20036731,3 %
20045026,0 %
20055710,5 %
2006496,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem DCI 6 AC+J01

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.