Kód motoru

Motor DCI 4 C+J01

Kompletní recenze motoru DCI 4 C+J01: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 128 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
128 kW
Výkon (174 k)
~4 116 cm³
Objem
101 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N2· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 3 533 kg· Produkce 2001-2006· Ø stáří provozovaných vozidel 22,3 roku (medián 22 let)· Pořadí popularity #2019· Pořadí spolehlivosti #2377 z 2 382
Evidováno
682
V provozu
252
Způsobilost na STK
85,8 %
STK kontrol
9 741

Způsobilé na 30 dnů 11,5 % · Nezpůsobilé 2,2 % (celkem 13,7 % bez plné způsobilosti, z 9 741 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

DCI 4 C+J01 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 682 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový víceválec o objemu 4 116 cm³ a výkonu 128 kW (174 HP). Vyráběl se v letech 2001–2006.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let87,3 %102 kontrol
Stáří 4–7 let87,2 %1 825 kontrol
Stáří 8–12 let84,7 %3 384 kontrol
Stáří 13+ let88,4 %6 040 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km90,0 %479 kontrol
100 000–200 000 km88,9 %1 231 kontrol
200 000–300 000 km88,9 %1 487 kontrol
Nad 300 000 km86,4 %8 161 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 9 741 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 85,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení586× (21,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení567× (20,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku460× (16,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav435× (15,6 %)
Identifikace vozidla227× (8,1 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor DCI 4 C+J01

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.2.1
84×

Vozidla s motorem DCI 4 C+J01

Značka a modelPočet
Renault Midlum379
Renault 180.10/b P 4x2-10.0-13.595
Renault 180.08/b P 4x2-7.5-11.080
Renault Midlum 180.09/b32
Renault Midlum 180 Dci9
Renault Midlum 180.10/b9
Renault 180.10/b Pr 4x2-10.0-18.758
Renault Midlum 180.08/b P 4x28
Renault 180.08/b Pr 4x2-7.5-18.756
Renault Midlum 180.10/b P 4x2 (42aea6)6
Renault Midlum 180.14/cp5
Renault 180.08/b P 4x2-6.0-9.53
Renault Midlum 180.08/b3
Renault Midlum 180 Dci2
Renault Midlum 1802

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru DCI 4 C+J01 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Midlum85,8 %
Renault 180.10/b P 4x2-10.0-13.589,0 %
Renault 180.08/b P 4x2-7.5-11.082,0 %
Renault Midlum 180.09/b84,6 %
Renault 180.10/b PR 4x2-10.0-18.7582,3 %
Renault Midlum 180.08/b P 4x287,2 %
Renault Midlum 180 Dci91,5 %
Renault Midlum 180.10/b P 4x2 (42aea6)87,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód DCI 4 C+J01 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Midlum (1995–2006): 379 kusů
  • Renault 180.10/b P 4x2-10.0-13.5 (2003–2006): 95 kusů
  • Renault 180.08/b P 4x2-7.5-11.0 (2003–2006): 80 kusů
  • Renault Midlum 180.09/b (2002–2004): 32 kusů
  • Renault Midlum 180 Dci (2001–2004): 9 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 640 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2002 (161 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 42 vozidel s tímto motorem.

2002
1995 (1)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj147 vozidel
Jihomoravský kraj94 vozidel
Kraj Vysočina53 vozidel
Moravskoslezský kraj50 vozidel
Olomoucký kraj46 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem DCI 4 C+J01 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod278 611 km
  • medián450 274 km
  • čtvrtina prohlídek nad707 321 km

Z 6 720 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20012321,7 %
200216114,3 %
20031609,4 %
20041309,2 %
200512212,3 %
20064214,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem DCI 4 C+J01

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.