Kód motoru

Motor DCI 11C+J01

Kompletní recenze motoru DCI 11C+J01: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 303 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
303 kW
Výkon (412 k)
~11 116 cm³
Objem
90 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Tahač Návěsů N3· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 2001-2006· Ø stáří provozovaných vozidel 23,1 roku (medián 23 let)· Pořadí popularity #2820
Evidováno
355
V provozu
23
Způsobilost na STK
86,0 %
STK kontrol
2 339

Způsobilé na 30 dnů 10,1 % · Nezpůsobilé 2,4 % (celkem 12,5 % bez plné způsobilosti, z 2 339 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

DCI 11C+J01 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 355 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový víceválec o objemu 11 116 cm³ a výkonu 303 kW (412 HP). Vyráběl se v letech 2001–2006.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let35 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let84,8 %499 kontrol
Stáří 8–12 let86,0 %1 070 kontrol
Stáří 13+ let83,9 %909 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km60 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km47 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km80 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km85,6 %2 278 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 339 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 86,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení119× (27,9 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku76× (17,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav54× (12,7 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení53× (12,4 %)
Identifikace vozidla45× (10,6 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 295 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor DCI 11C+J01

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
14×

Vozidla s motorem DCI 11C+J01

Značka a modelPočet
Renault Premium R 420.19 T178
Renault Premium48
Renault Premium Route34
Renault Premium R 420.18 T30
Renault Premium R 420.26 Spr11
Renault Kerax 420.268
Renault Kerax 420.406
Renault Premium R 420.19 T 4x24
Renault Kerax 420.343
Renault Premium 4203
Renault Premium 420 Dci3
Renault Premium R 420.24 Spr3
Renault Premium Dci 420.19 T 4x22
Renault Premium R 420.18 Pr2
Renault Premium R 420.262

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru DCI 11C+J01 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Premium R 420.19 T89,4 %
Renault Premium Route87,4 %
Renault Premium86,9 %
Renault Premium R 420.26 Spr78,8 %
Renault Premium R 420.18 T85,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód DCI 11C+J01 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Premium R 420.19 T (2001–2006): 178 kusů
  • Renault Premium (2001–2006): 48 kusů
  • Renault Premium Route (2002–2006): 34 kusů
  • Renault Premium R 420.18 T (2001–2009): 30 kusů
  • Renault Premium R 420.26 Spr (2002–2003): 11 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 349 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2002 (137 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 6 vozidel s tímto motorem.

2002
1997 (1)2009 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj90 vozidel
Jihomoravský kraj27 vozidel
Moravskoslezský kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem DCI 11C+J01 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod420 147 km
  • medián650 123 km
  • čtvrtina prohlídek nad891 000 km

Z 3 061 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20017028,6 %
200213727,7 %
20036026,7 %
20044327,9 %
20052835,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem DCI 11C+J01

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.