Kód motoru

Motor CSH

Kompletní recenze motoru CSH: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 132 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
132 kW
Výkon (180 k)
~1 968 cm³
Objem
8,2 l/100 km
Ø spotřeba
217 g/km
Ø CO₂
177 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1G· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 109 kg· Produkce 2012-2017· Ø stáří provozovaných vozidel 11,9 roku (medián 12 let)· Pořadí popularity #2541
Evidováno
451
V provozu
395
Způsobilost na STK
95,2 %
STK kontrol
2 927

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 2 927 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

CSH je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 451 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Volkswagen.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 968 cm³ a výkonu 132 kW (179 HP). Vyráběl se v letech 2012–2017.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let93,3 %252 kontrol
Stáří 4–7 let97,4 %1 547 kontrol
Stáří 8–12 let96,1 %1 862 kontrol
Stáří 13+ let96,9 %129 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,6 %878 kontrol
100 000–200 000 km96,8 %1 630 kontrol
200 000–300 000 km96,6 %982 kontrol
Nad 300 000 km94,3 %281 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 927 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení62× (26,6 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení62× (26,6 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav38× (16,3 %)
Identifikace vozidla32× (13,7 %)
Výhledy12× (5,2 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,3 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor CSH

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
8×

Vozidla s motorem CSH

Značka a modelPočet
Volkswagen Amarok450
Volkswagen Fd Servis1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru CSH podle modelu.

Značka a modelSTK
Volkswagen Amarok95,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód CSH nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Volkswagen Amarok (2012–2018): 450 kusů
  • Volkswagen FD Servis (2014): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 138 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2013 (39 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 313 vozidel s tímto motorem.

2013
2012 (19)2018 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj68 vozidel
Jihomoravský kraj56 vozidel
Ústecký kraj42 vozidel
Hlavní město Praha41 vozidel
Jihočeský kraj41 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem CSH podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod118 652 km
  • medián173 401 km
  • čtvrtina prohlídek nad230 974 km

Z 2 787 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20133948,7 %
20142552,0 %
20153033,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem CSH

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.