Kód motoru

Motor CKU

Kompletní recenze motoru CKU: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 120 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
120 kW
Výkon (163 k)
~1 968 cm³
Objem
8,3 l/100 km
Ø spotřeba
219 g/km
Ø CO₂
153 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 457 kg· Produkce 2012-2016· Ø stáří provozovaných vozidel 11,7 roku (medián 11 let)· Pořadí popularity #2049· Pořadí spolehlivosti #1100 z 2 382
Evidováno
670
V provozu
573
Způsobilost na STK
94,6 %
STK kontrol
3 825

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 3 825 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

CKU je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 670 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Volkswagen.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 968 cm³ a výkonu 120 kW (163 HP). Vyráběl se v letech 2012–2016.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let95,9 %313 kontrol
Stáří 4–7 let97,1 %2 167 kontrol
Stáří 8–12 let94,8 %2 530 kontrol
Stáří 13+ let93,8 %211 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,9 %832 kontrol
100 000–200 000 km96,5 %1 632 kontrol
200 000–300 000 km95,4 %1 610 kontrol
Nad 300 000 km94,3 %1 126 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 825 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení161× (35,4 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení92× (20,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav53× (11,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku39× (8,6 %)
Obtěžování okolí35× (7,7 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,7 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P2BAC109×P2BAB42×P056215×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor CKU

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
23×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
9×

Vozidla s motorem CKU

Značka a modelPočet
Volkswagen Crafter662
Volkswagen Crafter 4motion3
Volkswagen Crafter 2.0 TDI1
Volkswagen Crafter Multicab1
Volkswagen Crafter Vn1
Volkswagen Crafter/was1
Volkswagen Fd Servis1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru CKU podle modelu.

Značka a modelSTK
Volkswagen Crafter94,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód CKU nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Volkswagen Crafter (2011–2017): 662 kusů
  • Volkswagen Crafter 4motion (2015): 3 kusy
  • Volkswagen Crafter 2.0 Tdi: 1 kus
  • Volkswagen Crafter Multicab: 1 kus
  • Volkswagen Crafter VN: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 166 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2015 (55 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 504 vozidel s tímto motorem.

2015
2011 (2)2017 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj106 vozidel
Jihomoravský kraj82 vozidel
Hlavní město Praha77 vozidel
Jihočeský kraj58 vozidel
Moravskoslezský kraj57 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem CKU podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod136 895 km
  • medián211 669 km
  • čtvrtina prohlídek nad287 281 km

Z 4 311 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20144228,6 %
20155530,9 %
20162955,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem CKU

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.